• موارد مهم: 1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد. 2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد). 3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد. 4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید. 5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد. 6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید. 7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

** قوانین جامع تایپ رمان **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
عضویت
3/31/17
ارسال ها
609
لایک ها
3,889
امتیاز
93
محل سکونت
پاریس کوچولو
#1
به نام خدا

سلام خدمت کاربران و نویسندگان عزیز انجمن یک رمان
ضمن تشکر از نویسندگان عزیز به خاطر اطمینان به انجمن یک رمان جهت انتشار رمان خود، خواهشمندم قبل از شروع تایپ رمان خود، جهت تسهیل در امر تایپ و در انتها دانلود رمان، به قوانین که به شرح زیر است، توجه فرمایید.

1_ قبل از اقدام برای شروع تایپ رمان خود، دقت لازم را جهت انتخاب اسم مناسب برای رمان داشته باشید. نام رمان انتخابی خود را در گوگل سرچ کنید تا از تکراری نبودن آن مطمئن شوید و همچنین دارای مشکل اخلاقی و خلاف عرف جامعه نباشد. در ضمن نام نویسنده هم در رمان های مختلف قابل تغییر نیست پس نهایت دقت را داشته باشید.

2_ سوژه ی رمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که مجبور به استفاده از صحنه های نامناسب اخلاقی و مسائل سیاسی نشوید؛ در غیر این صورت رمان حذف خواهد شد!

3_ از استفاده از حروف به صورت کشیده خودداری فرمایید.

4_ تعداد پست رمان ها جهت دانلود حداقل باید 50 پست باشد و هر پست باید حداقل 20 خط با سیستم و 40 خط با گوشی باشد.

5_ از استفاده از عکس و استیکر و ایموجی و... در متن رمان خود پرهیز فرمایید و برای صحبت با خوانندگان رمان خود از متن رنگی استفاده کنید.

6_ برای تایپ رمان خود از رنگ مشکی و فونت و اندازه ی پیش فرض یا فونت B nasim یا Titr bold استفاده کنید.

7_ در صورتیکه بیشتر از 4 هفته رمان آپ نشود، به بخش رها شده منتقل خواهد شد و در صورت تکرار دیگر به بخش تایپ رمان برگردانده نخواهد شد.

8_ در خواست حذف رمان به هر دلیلی ( به جز چاپی بودن رمان ) ممنوع است و در این صورت رمان برای همیشه به بخش رهاشده منتقل خواهد شد و تا یک ماه رمان جدیدی از نویسنده تایید نخواهد شد.

9_ در تاپیک رمان تنها نویسنده حق ارسال پست دارد و برای اعلام نظر خود به پروفایل نویسنده یا تاپیک نقد رمان، مراجعه فرمایید.

10_ بعد از ارسال 15 پست از رمان خود، جهت درخواست جلد در♥♥ تاپیک جامع درخواست جلد ♥♥ اقدام فرمایید و بعد از آماده شدن، جلد را در پست اول رمان خود قرار دهید یا از مدیران کتاب بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

11_ بعد از ارسال 15 پست می توانید جهت ایجاد تاپیک نقد رمان خود اقدام فرمایید و بعد از ارسال 25 پست می توانید جهت نقد توسط شورا اقدام فرمایید.

12_ رمان ها طبق نظر مدیران کتاب و نقد و ویرایش و ناظران رمان به سه سطح در حال تایپ، در حال پیشرفت و پیشرفته تقسیم می شوند و بعد از ارسال 25 پست می توانید در تاپیک زیر جهت بررسی و انتقال رمان خود اقدام فرمایید.

** تاپیک جامع درخواست انتقال به بخش پیشرفته یا درحال پیشرفت**

13_ تگ رمان ها بر اساس ژانرشان داده می شود و ارتباطی به سطح رمان یا داستان کوتاه ندارد.

14_ به نویسندگانی که 2 رمان کامل شده یا 5 داستان کوتاه کامل شده در انجمن داشته باشند، طبق نظر مدیران کتاب، رنگ نویسندگی داده خواهد شد.

15_ در صورت تبلیغ کانال تلگرام یا پیچ اینستاگرام رمان خود در انجمن، در قسمت بیو کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام، حتما موارد زیر ذکر شود:
مثال:
نام رمان : حقیقت معکوس
نام نویسنده : FATEMEH_R کاربر انجمن یک رمان
@yek_roman
1roman.ir


16_ رمان ها پس از اتمام به بخش ویرایش و بازبینی رمان ها منتقل خواهد شد و بعد به بخش رمان های کامل شده منتقل شده و جهت دانلود فرمت خواهند شد. لطفا نهایت همکاری را با مدیران بخش ویرایش و ویراستاران، داشته باشید.

17_ بعد از اتمام رمان خود، در تاپیک زیر اعلام کنید.

**تاپیک جامع اعلام پایان تایپ رمان کاربران**

18_ در صورت داشتن سوال یا هر مشکلی در تاپیک زیر مطرح فرمایید تا مدیران کتاب پاسخگوی شما باشند.

♧♡ تاپیک جامع برای مسایل رمان نویسی ♧♡

19_ جهت آشنایی با روند تایید رمان، تاپیک زیر را مطالعه کنید.
** نحوه قرار دادن رمان در انجمن برای مطالعه کاربران **

20_ نویسنده های انجمن توجه کنند:

دیده شده برخی از نویسنده ها در پاسخ به انتقاد ناظر رمان گفته اند" ویراستار درست می‌کنه"
از جمله وظایف ویراستار:
۱_ رفع غلط های املایی( یکی از نویسنده ها از هر جمله اش ده تا غلط می‌بارید. این دیگه وظیفه ویراستار نیست که بشینه از اول رمان رو بنویسه!)
۲_ درست کردن علائم نگارشی و قرار دادن آن در جای مناسب.
۳_ جدا کردن "می" از افعال. ( با نیم فاصله)
۴_قرار دادن فعل در آخر جمله.
پ ن: اگر ناظر غلط املایی و... را به شما گوشزد کرد حتما باید آن را ویرایش کنید نه با جمله ی بالا از وی استقبال نمایید! 
آخرین ویرایش

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
عضویت
3/31/17
ارسال ها
609
لایک ها
3,889
امتیاز
93
محل سکونت
پاریس کوچولو
#2
21_ هر نویسنده به طور همزمان تنها می تواند 2 رمان در حال تایپ داشته باشد(چه گروهی، چه انفرادی)
22_ رمان هایی که جلد های آن ها توسط طراح ، طراحی شده جهت دانلود و معرفی روی سایت اصلی می روند در غیر این صورت ، فرمت های رمان با جلد پیشفرض در سایت قرار داده می شوند .
( در صورت دیدن طرحی غیر از جلد طراح در پست اول ، برایرمان مورد نظر دیگر جلدی طراحی نمی شود )
23_ از جمله امتیازات رمان های پیشرفته و درحال پیشرفت به شرح زیر است و به زودی امتیازات جدیدی هم افزوده و اعلام خواهد شد.

معرفی و تبلیغ در سایت اصلی
ویرایش بدون نوبت بعد از اتمام

 
آخرین ویرایش
وضعیت
موضوع بسته شده است.
Similar threads Forum Replies Date
نمایشنامه نویسی 0
رمان های رها شده 1
ﻓﻦ ﻓﯿﮑﺸﻦ ﻧﻮﯾﺴﯽ 0
پزشکی و سلامت 0
زمین کوییدیچ 2