دهان و دندان چگونه از شر دندان قروچه خلاص شویم؟

• نویسنده موضوع Gԋαȥαʅ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 445
  • کاربران تگ شده هیچ

Gԋαȥαʅ

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
5/12/17
ارسالی‌ها
1,639
پسندها
1,775
امتیازها
17,973
مدال‌ها
2
سطح
6

• نویسنده موضوع
45225.jpg

استرس چه به شکل اضطراب باشد یا خشم یا احساس سرخوردگی، تأثیرات زیادی روی جسم و خواب شما دارد. این احساس به ویژه اگر سرکوب شود، پیامد‌های شدیدتری به همراه خواهد داشت. ممکن است شما حتی از برخی تأثیرات آن آگاه نباشید. دندان قروچه و فشردن دندان‌ها روی هم، دو تا از همان عوارض است. در اینجا می‌خواهیم به شما راهکاری پیشنهاد بدهیم تا برای همیشه از شر این عادت آزاردهنده خلاص شوید.

نشانه‌های زیر ممکن است تنها نشانه‌هایی باشند که شما را متوجه مشکل دندان قروچه‌تان می‌کنند، مگر اینکه کسی هنگام خواب کنار شما حضور داشته باشد و صدای دندان قروچه‌تان را بشنود.

• درد در مفصل گیجگاهی زیرآرواره‌ای (TMJ) و فک؛
  • سردردهای مزمن؛...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Gԋαȥαʅ

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
5/12/17
ارسالی‌ها
1,639
پسندها
1,775
امتیازها
17,973
مدال‌ها
2
سطح
6

• نویسنده موضوع
شما می‌توانید از مطب دندان‌پزشک خود یک محافظ دهان تهیه کنید که البته ممکن است گران باشد و استفاده از آن نیز چندان راحت نباشد، ولی یک راه‌حل سریع و مؤثر برای شب‌هاست. راه حل بهتر این است که این عادت را با عادت‌های سالم جایگزین کنید، به خصوص اگر شما این کار را در طول روز نیز انجام می‌دهید.

وضعیت درست لب‌ها و دندان‌ها
teeth-grinding.jpg

حالت عادی و در حال استراحتِ دهان که یوگا نیز آن را تأیید می‌کند، به شکل زیر است:

• لب‌ها روی هم و دهان بسته است.
  • دندان‌ها از یکدیگر اندکی فاصله دارند.
  • نوک زبان تا ریج آلوئول (قسمت ناهموار که پشت دندان‌های جلویی قرار گرفته است) بالا آمده یا زبان بالا قرار گرفته و نوک آن پشت و یا...

Gԋαȥαʅ

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
5/12/17
ارسالی‌ها
1,639
پسندها
1,775
امتیازها
17,973
مدال‌ها
2
سطح
6

• نویسنده موضوع
آگاهی کلید اصلی تغییر است
هر چه بیشتر در طول روز حواس‌تان به وضعیت در حال استراحت دهان باشد و آن را مدام به وضعیت عادی‌اش برگردانید، شب‌ها کار ساده‌تر می‌شود.

آماده شدن برای خواب
هنگامی که می‌خواهید آماده‌ی خوابیدن شوید، وضعیت دهان خود را بررسی کنید. در ابتدا من مدام مجبور بود زبانم را بین دندان‌هایم قرار بدهم تا آرواره‌ام یاد بگیرد باز بماند. من، کسی که همواره دندان قروچه می‌کرد، موفق شدم این تغییر آگاهانه را دائمی و همیشگی کنم ولی این کار نیاز به زمان، هوشیاری و توجه دقیق داشت. باید مدام به خود یادآوری می‌کردم که این تلاش ارزشش را دارد، من ارزشش را دارم. اکنون دهان من در شب و روز، بدون آنکه نیاز به فکر کردن باشد در وضعیت عادی و در حال استراحت خود قرار دارد.

تسکین...

Gԋαȥαʅ

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
5/12/17
ارسالی‌ها
1,639
پسندها
1,775
امتیازها
17,973
مدال‌ها
2
سطح
6

• نویسنده موضوع
ژست جیغ حالتی است که در آن تا جایی که می‌توانید دهان خود را باز می‌کنید و همزمان زبان خود را بیرون می‌آورید (این کار را می‌توانید با جیغ زدن یا به صورت بی‌صدا انجام بدهید.)

این وضعیت را برای حدود ۳۰ ثانیه حفظ کنید.

هرچند بار در طول روز که درد به سراغ‌تان آمد یا حتی برای جلوگیری از احساس درد، این حرکت را انجام بدهید. این کار باعث کشیدگی عضله‌ی جونده و منعطف شدن TMJ می‌شود.

حتی اگر دندان قروچه و ساییدن دندان‌هایتان روی یکدیگر به دلایل دیگر باشد، اصلاح وضعیت دهان‌تان می‌تواند به کاهش عوارض ناشی از آنها کمک کند. از جمله‌ی این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• هم‌ترازی غیر معمول دندان‌های بالا و پایین (ملکلوژن) به گونه‌ای که دندان‌های بالا و پایین روی هم قرار نمی‌گیرند (در...

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,689
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

دندان قروچه چه تاثیرات منفی می تواند روی زیبایی ظاهری شما بگذارد؟
اگر شما هم جزو افرادی هستید که به طور معمول صبح‌ها با سر درد، دندان درد و یا درد فک بیدار می‌شوید، احتمال دارد در طول شب مشغول دندان قروچه بوده اید و خودتان خبر ندارید .اغلب دندان قروچه در طول شب و هنگام خواب اتفاق می افتد، بنابراین بیشتر افراد متوجه آن نمی شوند و این اطرافیان هستند که با سروصدای دندان قروچه ما از خواب بیدار می شوند.

آیا شما هم دندان قروچه می کنید؟
دکتر صادقی روانپزشک درباره بیماری دندان قروچه اظهار کرد: ساییدن دندان‌ها بر روی هم را در اصطلاح عام، دندان قروچه می‌گویند که در علم پزشکی به آن براکسیزم می‌گویند و از علائم شایع دندان قروچه می‌توان به انقباض فراوان عضلات در یک طرف از صورت، صداهای آزاردهنده در...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا