احکام‌ اهل‌ تشیع ●•نه افراط و نه تفریط فقط رسیدن به خدا ...●•

• نویسنده موضوع sad.dracula
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 772
  • کاربران تگ شده هیچ

sad.dracula

مدیر بازنشسته هنر+ناظر بازنشسته رمان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
به نام یکتای بی همتا

راستشو بخوای دیروز داشتم به این فکر میکردم که کجای این جمعه هسمو باید چکار کنم.......

هر چی صفحات ذهنمو ورق میزنم به تحیرم اضافه میشه....آخه میدونین جو عجیبی بر این دنیا حاکمه....هر چه جلوتر میری پیچیده تر میشه و منو امثال من گیج تر...

بچه که بودیم کسی نبود راهو بهمون نشون بده و یا اگرم بود توان بیان درستشو نداشت. امروز که بعد عمری سرگردونی خدا دستمونو گرفته باید از جامعه ای بترسی که در کمینه دینت و آرامشو هرچی که داری بگیره و بجاش فقط حسرت و افسوس و لبخندهای سرد تحویلت بده...

یه روز حسرت میخوردیم که دم اولیا خدا گرم که با معبودشون عشق بازی میکنن و امروز باید غصه کم کاری ها و کوتاهی هامونو بخوریم....

آخرالزمان ، زمان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : sad.dracula

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
خدایا چرا اینقدر من جاهلم !

یه حدیث دیدم که فرموده بودند: بزرگترین نعمتی و که خدا به ما انسانها داده عقل هست
42.gif
....

اون روز داشتم به این قضیه فکر میکردم که ماها هر کدوممون چقدر این نعمت و میشناسیم و چقدر ازش استفاده میکنیم
12.gif
بخدا آدم بعضی وقتا یه چیزایی می شنوه که به حال بعضیا حسرت می خوره و سخت از کارشون تعجب میکنه....

مگه خدا نگفته بزرگترین نعمت عقله ؟ ... خب وقتی یه چیزی اینقدر ازش تعریف میشه معلومه که توانایی های زیادی داره که بوسیله ی اون میشه خیلی کارا کرد از حل مسائل سخت ریاضی تا پیدا کردن مسیر درست زندگی......

اما خدا که از همه نخواسته برن مسائل ریاضی و فیزیک و حل کنن...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع

خدایا تو چه نعمتی به من دادی ...

بسم الله الرحمن الرحيم
10.gif

ديشب رفته بودم يه مهموني كه خير سرم صله رحم بجا بیارمو اطاعت امر پدر کرده باشم، با یکی از اقوام مشغول گفتگو شدیم ر
05.gif
اما يهو طرف اومد گفت : ما كه هر چي دست بالا مي بريم و دعا ميكنيم تا حالا چيزي بهمون نداده و همه چيو به بقيه داده
02.gif
...

منم يه لحظه حال به حال شدم و ياد حرف شيخ رجبعلي خياط افتادم كه مي گفت خدا از امام حسين (ع) پيش ما بنده ها غريب تره ، چون در خونه امام حسين (ع) هميشه شلوغ تره....... اومدم بهش گفتم چرا اينجوري ميگي چي بهت نداده؟ طرف گفت هيچي...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
خدایا چرا من نمیتونم قرآن بخونم !!!

بسم الله الرحمن الرحیم
10.gif

شایداین مطلب زیاد به مذاق بعضیا خوش نیاد ، اما دوست عزیز من و تو بخدا و امام زمان (عج) قول دادیم که هر سختی ای رو بخاطر دوستی با خدا تحمل کنیم ، این مطلب هم جز حقیقت چیزی نیست و مطمئنا تو وجود تک تکمون این مشکل وجود داره اما دلیلشو نمی دونیم...

یکی از دوستامون گفته بودن که من دوست دارم یه ختم قرآن برا شادی روح مادرم بگیرم اما نمی تونم ، حوصله ام نمیشه و از این حرفا...اولا طلب آمرزش میکنیم برا مادر این دوست عزیز و تمام رفتگان خاک ، ثانیا تبریک میگم به این دوستمون که دنبال حل مشکلش بوده و چون به نتیجه نرسیده ناراحت شده ، این خودش یه نعمته که ما در برابر...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
دیدی خدا آبروم نبرد...

بسم الله الرحمن الرحیم
10.gif

چند وقت پیش خیلی اتفاقی داشتم کانالای تلگراممو بالا پایین میکردم تو یکی از همین کانالا به یک تیتر برخورد کردم

دیدی خدا ابروم نبرد

با خودم فکر کردم اخه مگه خدا ّآبروی بندشو میبره ؟؟
خدای ارحم الراحمین ما هیچوقت ابروی مارو نمیبره اما بنده هاش...
البته نه که چون خدا ابروی ما رو نمیبره ما هر کار خواستیم بکنیم ها نه !
فقط خواستم بگم کاش ما هم قد سر سوزن از بخشنده بودن و چشم پوشی کردنی که خدا واسه ما انجام میده رو ماهم انجام میدادیم.
بعضی از ما ادما اصلا به آبروی دیگران اهمیت نمیدیم و فقط بخاطر بولد کردن خودمون بین جمع میایم ابروی یک نفرو میریم چه بسا گاهی تهمت میزنیم و...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
عنایت حضرت زهرا

بسم الله الرحمن الرحیم
یک صوتی چن ماه پیش گوش دادم به اسم عنایت حضرت زهرا به جوان گناهکار
وقتی این صوت رو گوش دادم اصلا‌حالم یک جوری شد و با خودم گفتم ینی یک دقیقه عنایت ب حصرت زهرا همچین چیزی رو ب دنباا داره؟؟
پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید .
انشالله حصرت زهرا (س) خودش دست همه رو بگیره؛).
گر نگاهی به ماکند زهرا
حاجت ما روا کند زهرا
این مقام کنیز او فضه است
حال بببینید خود چها کند زهرا

***متن صوت***
چند وقت پيش توي تهران، توي حسينيه اي منبر ميرفتم، يه جووني اومد نزديک سي سالش. گفت حاج آقا من با شما کار دارم. گفتم بنويس، گفت نوشتني نيست. گفتم ببين منو قبول داري؟ گفت آره. گفتم من چند ساله با جوونا کار ميکنم، کسي که نتونه حرفشو بنويسه بعدشم نميتونه بگه. يک و دو و سه و...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
خدایاشنیدم تو فقط دنبال بهونه هستی تا بنده هاتو ببخشی ...

10.gif
بسم الله الرحمن الرحیم
10.gif

خدا رحمت کنه آیت الله بهجت (ره) رو ، ایشان فرموده بودن :خدا فقط دنبال بهونه می گرده که بنده شو ببخشه و با یه کار کوچک بیشترین پاداش رو بهش بده....

پس چرا من و تو از خودمون بی لیاقتی نشون بدیم و این فیض بزرگ رو از دست بدیم
20.gif
کار خیلی ساده ست بهونه ای که باید دست خدا بدیم همون کارایی که ازمون خواسته (انجام واجبات و مستحبات ، ترک حرام و مکروهات)...گاهی وقتا به این فکر می کنم که چقدر بی لیاقتم یا نه بهتر بگم بی عرضه ام ، برو یه...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع

خدایا میخوام تورو به بقیه ام معرفی کنم اما نمیشه ...

10.gif
بسم الله الرحمن الرحیم
10.gif

بنا به در خواست یکی از دوستامون که ناراحت بود که چرا بقیه به حرفاش گوش نمیدن در مورد امر به معروف و نهی از منکر صحبت میکنیم.

در مطالب قبلی کلی بحث کردیم که خدا ما برگزیده و دوست داره که از خودمون لیاقت نشون بدیم و به یکی از بهترین دوستان و یندگانش تبدیل بشیم ، و در راستای این هدایت وظایفی رو خیلی دوستانه و از روی محبت برامون گذاشته که هر چی بیشتر استفاده کنیم بیشتر رشد می کنیم.

یکی از این وظایف که واجبه بر همه ، امر به معروف و نهی از منکر (دعوت کردن به خوبی و بازداشتن از...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
خدایا الان میفهمم که از توانایی هام اصلا استفاده نکردم !

10.gif
بسم الله الرحمن الرحيم
10.gif

اگه كتابايي كه در سخن دوم بعضياشونو معرفي كردم خونده باشي با شخصيت هايي آشنا ميشي كه با اينكه دقيقا مثل من و تو هستن در نوع آفرينش (مثل من و تو غذا مي خورن ، مي خوابند ، نماز مي خونن ، ميگن مي خندند ،زندگي مي كنن، كار مي كنن، درس ميخونن ..) اما فقط با رعايت يه سري مسائل خودشونو از اين عالم حيواني بخور بخواب نجات دادن و روحشون بقدري در راستاي بندگي خدا بزرگ شده كه كرامات (كارهاي خارق العاده) دارن و در برخي اوقات آنرا خواسته يا نا خواسته بروز ميدهند.

هدف از مطرح كردن اين بحث...

sad.dracula

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/5/17
ارسالی‌ها
898
پسندها
2,007
امتیازها
15,473
مدال‌ها
1
سطح
0

• نویسنده موضوع
جمعه یعنی ...

10.gif
بسم الله الرحمن الرحيم

امروز جمعه است روز اقامون امام زمان ( عج )
روزی که همه ی ما 1400سال منتظریم که اقامون ظهور کنن ..روزی که ...
ازغروب جمعه نگم بهتره...همه حال و هوای غروب های جمعه رو خوب میدونن...یک بغض بزرگ تو گلو..یک دلتنگی وصف نشده ...گاهی ام چند قطره اشک .
عصر یک جمعهء دلگیر، دلم گفت بگویم بنویسم که چرا عشق به انسان نرسیده است؟
چرا آب به گلدان نرسیده است؟
چرا لحظهء باران نرسیده است؟
وهر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است، به ایمان نرسیده است و غم عشق به پایان نرسیده است.

بگو حافظ دلخسته زشیراز بیاید بنویسد که هنوزم که هنوز است چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است ؟
چرا کلبه...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا