پریزاد سیف: «خوش‌دلان» بر اساس داستانی مستند و تاریخی شکل گرفته است

• نویسنده موضوع Hope
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 73
  • کاربران تگ شده هیچ

Hope

ناظر ارشد رمان + منتقد ترجمه
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,821
پسندها
20,347
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت

پریزاد سیف: «خوش‌دلان» بر اساس داستانی مستند و تاریخی شکل گرفته است​

پریزاد سیف کارگردان نمایش «خوش‌دلان» می‌گوید متن این نمایش که به نویسندگی سعید پورصمیمی آماده اجرا شده است، بر اساس داستانی مستند و تاریخی شکل گرفته است.
علی کیهانی: نمایش «خوش‌دلان» به نویسندگی سعید پورصمیمی و کارگردانی پریزاد سیف این روزها در سالن ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر میزبان مخاطبان است. این نمایش طبق گفته کارگردان بر اساس یک رویداد تاریخی مستند شکل گرفته و بر اساس واقعیت‌ها نوشته شده و درباره میرزاحسین مشرف اصفهانی، شاعر دوره صفوی است. او طبع شوخی داشته و در دربار صفوی مدتی به عنوان مباشر معاملات دیوانی و متصدی امور اصطبل دربار فعالیت کرده است. مشرف تصمیم می‌گیرد به تقلید از...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hope

Hope

ناظر ارشد رمان + منتقد ترجمه
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,821
پسندها
20,347
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
باتوجه به اینکه اشاره کردید متن طولانی است، حالا هم مخاطب با نمایشی دوساعته روبه‌رو می‌شود؛ چرا حین اجرا آنتراکت ندادید؟
احساس من این است که آنتراکت چون اجرا را قطع می‌کند ممکن است مخاطب فضایی را که داخلش بوده فراموش کند. البته این نکته را هم بگویم که هنوزم در اجرا به‌نظرم صحنه‌هایی هستند که بلند است و شاید نیاز بوده از آن‎‌ها کاسته شود. روزگار ما به سمتی رفته است که همه بی‌حوصله هستیم و دنبال مطالب کوتاه هستیم طوری که حاضر هستیم تصویر ببینیم و متن نخوانیم. حتی کتاب خواندن نیز کم شده است.
در مورد نمایش، برای مثال به من می‌گویند مثلا میرزافاضل دیالوگ زیاد دارد، اما به‌نظر من میرزافاضل حرف اضافی نمی‌زند و همه حرف‌هایش به‌جاست و با ریتم بسیار خوبی پیش می‌رود.

حتما به این فکر خواهم...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hope

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا