نقد شورا نقد رمان من یه مردم با قلبی سنگی| pari rahm| توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع F.K
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 822
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
IMG_20170720_154813.jpg

به نام خدا

نقد رمان من یه مردم با قلبی سنگی توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرید.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

امضا : F.K

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
با عرض سلام و خسته نباشید؛

اسم رمان:
بهتره که اسم رمان کوتاه و مختصر باشه. هر چقدر اسم جدید و کلیدی باشه، مخاطب رو جذب میکنه. اسم رمان شما طولانی بود . می شد از اسمش پی برد که مرد داستان فردی زخم خوردس که دیگه از بقیه دوری می کنه و احساسات خودشو توی قالب سنگدلی برده. اما بازم پیشنهاد می کنم با اسم هایی دیگه می تونید جذابیت رو بیشتر کنید. حتما نیازی نیست که شما به موضوع بی احساسی فرد اشاره کنید. ممکنه با اسمی که نشانه ی قرار فرد، اسم مکانی که ممکنه اتفاق خاصی بیوفته و... انتخاب کنید.

ژانر:
قسمتی که شما مشخص کردید عاشقانه و اجتماعی بود. چون ابتدای رمان هست، ژانر عاشقانه دیده نمیشه و بیشتر حالت درام و احساسی به خودش گرفته. مردی که از خ**یا*نت زنش غمگین و توی خودش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.K

Melissa

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
81
پسندها
2,673
امتیازها
16,473
مدال‌ها
9
سطح
11

اسم رمان:
یک اسم طولانی هست در انتخاب اسم باید سعی بشه تا جایی که ممکنه اسم کوتاه و مختصری با معنی وهماهنگ با ژانر رمان باشه اسم هر چقد کوتاهتر باشه در ذهن بیشتر میمونه تا اسم بلند، هر چقدر اسم کوتاه و مختلف باشه ماندگاری اون اسم در ذهنها بیشتر هست نه اینکه اسم بلند زود فراموش میشه اما شاید ماندگاریش تو ذهنش کمتر باشه
ژانر :
ژانر رمان اجتماعی عاشقانه،خوب چون اوایل رمان هست نمیتونم بگم ژانر عاشقانه استفاده نشده پس فعلا نمیشه این مورد رو نقد کرد اما در مورد ژانر اجتماعی تا حدودی استفاده شد اما هنوز انگار اثرشو نشون نداده
جلد:
فعلا جلدی برای رمان گذاشته نشده اما برای انتخاب باید با توجه به ژانر انتخابی و محتوای داستان ارتباط داشته باشه از عکس های با زمینه شاد و روشن که حس عاشقانه رو معکوس...

فائزه کاکاحاجی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
125
پسندها
1,959
امتیازها
11,563
مدال‌ها
9
سطح
8

"به نام آفریدگار قلم"

اسم رمان :

"من یه مردم با قلب سنگی"
یک مرد که سختی زندگیش باعث سنگ بودن و سخت بودنش شده ،کاملا به موضوع رمان هم خوانی داره ولی متاسفانه کلیشه ای هست،وطبق اون تمام اول تاآخر رمان شما برای خواننده مشخصه! همون طور که گفتم عناصر اصلی معرفی رمان شما در عین اینکه به مخاطب آشنایی می دن،اصلا نباید کاملا ایده ی رمان شما رو بزارن کف دست خواننده، منکر این نیستم که این سبک رمان ها طرفدار داره ولی آیا شما رمانی درست دارید بنویسید که عده ای خاص اون رو بخونند؟یا اینکه از همه سن وسلیقه طرفدار داشته باشه؟...

جلد:

لطفا سریع تر برای رمان تون یک جلد که با ایده و موضوع اصلی هم خوانی داشته باشه سفارش جلد بدید،البته خودتون عکس های اون رو پیدا کنید بهتره...

امضا : فائزه کاکاحاجی

Naval

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/17
ارسالی‌ها
10
پسندها
62
امتیازها
115
سطح
0

اسم رمان
از اون جایی ک پیداس اسم رمان خیلی بلند هست بهتراست اگه کوتاه ونفس گیر باشه....بزرگترین اشتباهی که انجام دادین اینکه کل رمان را دراسمش خلاصه کردین واین امر باعث میشه که حس هیجان درخواننده از بین بره چون ب قصه رمان پی برده است.
ژانر
ژانرش که عاشقانه واجتماعی تعریف شده...درحالی که من سطح هر دو ژانر را کم حس میکنم اگر از جمله های عاشقونه بیشتر بکار ببرین به حدی ک احساس خواننده را لمس کندژانر عاشقانه در آن بهتر بروز میشه ودر مورد ژانر اجتماعی چون هنوز در ابتدا هستین نمیتونم فعلا هیچ تصمیمی بگیرم شاید ب مرور بهتر بشه وبیشتر دیده شود.
جلد
فعلا که چیزی انتخاب نشده است پس اگر امکانش هست بهتون توصیه میکنم از عکس های امیدبخش استفاده کنید که دارای هر دورنگ تیره وروشن باشد به این منظور که...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.