نقد شورا نقد رمان عاشقی ممنوع «جلد دوم» |meli077| توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع F.K
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 730
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
IMG_20170720_154813.jpg

به نام خدا​

نقد رمان عاشقی ممنوع « جلد دوم» توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرید.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

امضا : F.K

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
با عرض سلام و خسته نباشید؛

اسم رمان:
اسم انتخابی شما نه جذابه و نه خاص. اما خب چون جلد اول این بوده، گذاشتید. می تونستید اسم این جلد رو متفاوت بذارید. «عاشقی ممنوع» ممکنه به دلیل این انتخاب شده باشه که توی رمان کسی نباید عاشق باشه، کسی نباید دلباخته بشه. انگار که شخصیت ها ماموریتی دارن که اگه عاشق بشن، برنامشون به هم می ریزه.
اما بازم پیشنهاد میشه که اسمی مفهمومی و بهتری رو انتخاب کنید.

ژانر:
ژانر انتخابی شما عاشقانه، جنایی، معمایی، اجتماعی بود.
تا اینجای رمان هر سه ی اولی دیده میشه اما اجتماعی خیلی ضعیف تر از بقیس. ژانر عاشقانه ی شما محدود به چند شخصیت کلیدیه و جنایی تمام کارکتر ها رو در بند گرفته. معمایی هم در سراسر رمان مشهوده اما خیلی زیاده. به طوری که...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : F.K

Melissa

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
81
پسندها
2,673
امتیازها
16,473
مدال‌ها
9
سطح
11

اسم رمان:
اسم رمان جالب وساده هست،اما هیچ حسی رو به خواننده منتقل نمیکنه.از یک لحاظ خوبه چون کل محتوای رمان را یا شاید قسمتی از داستان رو برای خواننده به نمایش میزاره،اما از یه لحاظ دیگه اگه صرفا فقط بخاطر اینکه چون جلد اول همین اسم بود این اسم رو انتخاب کردی باید بگم یه نویسنده باید خلاق باشه و اسامی رو طوری باهم ادغام کنه که هم زیباتر باشه و هم زیاد از محتوا اصلی رمان دور نشه.اینطوری میتونین یه اسمی زیبا و با معنی خلق کنی واینکه از تکرار وکلیشه ای بودن اسم دور بشین.
جلد:
جلد رمان یک عکس دو نفره استفاده شده با زمینه نیمه روشن.برای عکس گوشه هم از همون تصویر اصلی که مبهم هستش و واضحتر شده استفاده کردین.رنگ و فونت جلد زیبا هست و برای خواننده میتونه جذاب باشه اما شما فقط با توجه به ژانر...

فائزه کاکاحاجی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
125
پسندها
1,959
امتیازها
11,563
مدال‌ها
9
سطح
8

'بسم تعالٰی'

اسم رمان:

"عاشقی ممنوع"
اسم رمان ساده ودربرگیرنده ی مفهوم کلی رمان هست،ولی کلمات" عشق"و"ممنوع"زیاد استفاده شده ،بهتون توصیه می کنم اگر امکان هست دنبال یک اسم بگردید که کمتر استفاده شده تا خواننده ای که اسم رمان رو میبینه بدونه قطعا مال این نویسنده ست!

جلد:

پسر و دختری که باکلاه و چترآفتابگیر توی یه باغ پاییزی که زمین اون پوشیده از برگ های زرد و نارنجیه،در حال قدم زدن هستن وحس محبت بینشون توسط دست هایی که بهم گره خورده کاملا معلومه وبه افق خیره شدن!
این جلد تا قسمتی ژانر های عاشقانه و معمایی رو در برمی گیره ولی ژانر تخیلی و جنایی رو اصلا نشون نمیده،یک جلد به عنوان معرفی گر رمان شما در نظر اول باید خیلی ویژگی ها داشته باشه که از...

امضا : فائزه کاکاحاجی

Naval

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/17
ارسالی‌ها
10
پسندها
62
امتیازها
115
سطح
0

اسم رمان
در عین سادگی بودنش جالب است..در وهله اول با خواندن اسم رمان به ژانر عاشقانش پی بردم در عین حال بقیه ژانرا در اسم رمان دیده نمیشه....همچنین تکراری بودنش چون در جلد اول از آن استفاده کرده بودین بهتر بود اگر چیز نو ابتکار میکردین.
جلد
راستش من با دیدن این تصویر هوس عاشق شدن به سرم زده...جلدش فقط در یک کلام خلاصه میکنم خیلی عاشقونه بود... ولی شما فقط براساس ژانر عاشقونه آن را انتخاب کردین در حالی که بقیه ژانرها رانادیده گرفتین.
ژانر
ژانر عاشقونه تا حدودی در رمان دیده میشه و ژانر جنایی که خوب قابل مشاهده بوداست اما ژانر معمایی که سرتاسر آن هس وکلا در برگیرنده ی کل رمانه...به حدی که خواننده را گیج می کنه مثل این میمونه که ادویه غذا را بیش از حد زیاد کردین ودر مورد ژانر اجتماعی سطح آن...

S_MELIKA_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
6/4/17
ارسالی‌ها
2,256
پسندها
19,550
امتیازها
46,373
مدال‌ها
30
سطح
24

سلام ممنون از منتقدهای عزیز که برای خوندن رمان وقت گذاشتین:)
همونطور که اشاره کردین رمان شخصیت های زیادی داره ،بعداز ویرایش کلی رمان،داستان از زبان شش نفر بیان شد وبقیه داستان از زبون سوم شخص یا همون دانای کل هست:)
ولی بازهم شخصیت هارو کم می کنم:)
برای دانای کل من نتونستم ادبی بنویسم چون یک ذره برای داستانی که نثر عامیانه داره سخت وغیر عادی است به نظرمن.
بیشتر شخصیت ها در جلد اول بودندبه خاطرهمین خیلی روی شخصیت هامانور ندادم،بعضی ازشخصیت ها در جلد دوم حضور پیداکردند.
درمورد ژآنر باید بگم که ژانر اجتماعی رو فقط به خاطر جلد اول گذاشتم که حذف کردم ژانر اجتماعی رو.
درمورد طلاق سیاوش وسوزی باید بگم که هیچ راهی نداشتن به جزءطلاق گرفتن که توی رمان حتما بهش اشاره میشه :)...

امضا : S_MELIKA_R
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.