نقد و بررسی نقد رمان تناسخ و انفصال | MAEE_A کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Maede Shams
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 353
  • کاربران تگ شده هیچ

Maede Shams

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
4,874
پسندها
97,374
امتیازها
95,555
مدال‌ها
48
سطح
43

• نویسنده موضوع
نام رمان: تناسُخ و انفصال
نویسنده: MAEE_A
ژانر: اجتماعی، عاشقانه، تراژدی
خلاصه: این داستان، روایت زندگی‌هایی عادی و رخدادهایی باورپذیر است. دختری که در خانواده‌ای سنتی زندگی می‌کند و با وجود تلاش‌های فراوانش برای جداکردن راه خودش از آن‌ها، باز هم آثاری از پیوند عمیق خانوادگی در زندگی‌اش مشهود است. او با برخی عقاید آن‌ها مخالف است و همین، موجب اختلافاتی بین او و خانواده‌شان می‌شود. در این بین، فردی وارد زندگی‌اش می‌شد که او و دنیایش را دچار تحول می‌کند.

* تناسخ: سپردن روح خود، به روحی دیگر
*انفصال: جدایی

[COLOR=rgb(85, 57...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : Maede Shams

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,212
پسندها
16,578
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

قوانین نقد

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​

امضا : F.Śin

13.1.20

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
1,151
پسندها
21,415
امتیازها
42,073
مدال‌ها
40
سطح
28

• محروم
به نیت پابرجا موندنِ رفاقت عمیقمون بعد این نقد، یه شمع روشن میکنم و پا به صفحه نقد رمانت میزارم...یه صدتا صلوات که خراب نکنمم‌ نذر‌ میکنم :big-grin:

عنوان
"سیاه و سفید"
عنوان رمان بیشتر حس تضاد بین شخصیت های اصلی رمان رو میده. یعنی در وهله اول کسی که این اسم به چشمش میخوره و متوجه ژانر میشه بیشتر به این موضوع فکر میکنه که یه تضاد خیلی عمیق بین شخصیت ها وجود داره حالا این تضاد میتونه دینی مذهبی باشه فرهنگی باشه شخصیتی باشه اقتصادی و یا اجتماعی. اینکه توی خلاصه گفتی یه عاشقانه آرام مخاطب رو گیج میکنه چون با توجه به این اسم باید شاهد کشمکش هایی بین شخصیت ها باشیم. از طرف دیگه ممکنه به سفیدی مطلق یک شخصیت که در اثر اتفاقات زندگیش رو به سیاهی میره دلالت داشته باشه که به موضوع هم...

آخرین ویرایش

Maede Shams

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
4,874
پسندها
97,374
امتیازها
95,555
مدال‌ها
48
سطح
43

• نویسنده موضوع
به نیت پابرجا موندنِ رفاقت عمیقمون بعد این نقد، یه شمع روشن میکنم و پا به صفحه نقد رمانت میزارم...یه صدتا صلوات که خراب نکنمم‌ نذر‌ میکنم :big-grin:

عنوان
"سیاه و سفید"
عنوان رمان بیشتر حس تضاد بین شخصیت های اصلی رمان رو میده. یعنی در وهله اول کسی که این اسم به چشمش میخوره و متوجه ژانر میشه بیشتر به این موضوع فکر میکنه که یه تضاد خیلی عمیق بین شخصیت ها وجود داره حالا این تضاد میتونه دینی مذهبی باشه فرهنگی باشه شخصیتی باشه اقتصادی و یا اجتماعی. اینکه توی خلاصه گفتی یه عاشقانه آرام مخاطب رو گیج...

Kallinu

کاربرفعال موسیقی + مدیر بازنشسته موسیقی
ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
591
پسندها
9,543
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

سلام؛
با توجه به اینکه رمانت در صف نقد شورا هم هست، ترجیح دادم دیگه وقتم رو صرف یه نقد کامل نکنم و فقط ایرادات رو بگم؛ گرچه این اسمش دیگه نقد نمیشه ولی به بزرگی خودت بیخش ♡ ~ این جبران اون زمانی که کسی پروانه ها رو نمی خوند و تو خوندیش ^.^

• خلاصه
«این داستان، روایت زندگی‌هایی عادی و رخدادهایی باورپذیر است.»
بخشی از این جمله بایستی حذف بشه؛ این داستان روایت زندگی های عادی ست. برداشت اینکه این زندگی های عادی آیا باورپذیر هستند یا خیر، به عهدهء زاویه دید مخاطب به ماجراست. نمیگم که باورپذیر نیست؛ میگم که شما به عنوان نویسنده نباید یکی از ویژگی های رمانت رو بازگو کنی؛ این حرف اگر از سمت من خواننده گفته بشه، ایرادی نداره؛ چون من این اثر رو خوندم و چنین نظری نسبت بهش دارم و تصور...

امضا : Kallinu

Maede Shams

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
4,874
پسندها
97,374
امتیازها
95,555
مدال‌ها
48
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام؛
با توجه به اینکه رمانت در صف نقد شورا هم هست، ترجیح دادم دیگه وقتم رو صرف یه نقد کامل نکنم و فقط ایرادات رو بگم؛ گرچه این اسمش دیگه نقد نمیشه ولی به بزرگی خودت بیخش ♡ ~ این جبران اون زمانی که کسی پروانه ها رو نمی خوند و تو خوندیش ^.^

• خلاصه
«این داستان، روایت زندگی‌هایی عادی و رخدادهایی باورپذیر است.»
بخشی از این جمله بایستی حذف بشه؛ این داستان روایت زندگی های عادی ست. برداشت اینکه این زندگی های عادی آیا باورپذیر هستند یا خیر، به عهدهء زاویه دید مخاطب به ماجراست. نمیگم که باورپذیر نیست؛ میگم که شما به عنوان نویسنده نباید یکی از ویژگی های رمانت...

آخرین ویرایش