نقد و بررسی نقد رمان در اسارت خواب | black1383 کاربر انجمن یک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

black1383

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/7/19
ارسالی‌ها
98
پسندها
219
امتیازها
1,078
سطح
0

• نویسنده موضوع
*به نام خدا*
نام رمان: در اسارت خواب
نام نویسنده: black1383 کاربر انجمن یک رمان
ژانر: تخیلی، معمایی
خلاصه: داستان در اسارت خواب روایتگر زندگی یوهانای قصه ی ماست که خواسته ناخواسته وارد بازی می شه که انتهاش معلوم نیست و ورای اون حقیقتی نهفته که بعدا پرده از روش کنار می ره و یوهانا به همه چی پی می بره.
گفتار نویسنده: رمان های زیادی نوشتم که بنا به دلایلی ازشون راضی نبودم و پاکشون کردم و دکمه استارت رمان دیگه‌ای رو زدم و تصمیم گرفتم این رمانو بنویسم و با توکل برخدا تونستم رمانی که تو ذهنمه رو بنویسم و امیدوارم بتونم استفاده ی زیادی از نقد شما عزیزان بکنم. و سخن آخر این رمان اولین رمانم نیست ولی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,210
پسندها
16,574
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​

امضا : F.Śin

Sepehr Misayi

طراح انجمن
طراح انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/7/19
ارسالی‌ها
67
پسندها
1,024
امتیازها
6,403
مدال‌ها
1
سطح
0

سلام نویسنده عزیز.
از‌ اونجایی که من فقط صفحه اول رمانتون رو خوندم نمیتونم نقدی جامع و کامل داشته باشم فقط نکاتی که حس میکنم با بر طرف کردنشون میتونین مخاطبای بیشتری رو جذب کنید و یه سری نکات ریزتر رو خدمتتون عرض میکنم.
نکته اولی اینکه رمان ثبات بافت نوشتاری‌ نداره.یعنی دو پاراگراف رو که می‌خوندی حالت ادبی داشت و پاراگراف بعد مطلقا عامیانه نوشته شده بود.این چنین مشکل واقعا به چشم میخورد توصیه میکنم قبل از اینکه حجم رمانتون بیشتر از این بشه این مشکل رو برطرف کنید.
نکته دوم اینکه جامعه و لوکیشنی که شما انتخاب کردید ایران نیست ولی از چندتا اصطلاح ایرانی در رمانتون استفاده کردید که خب قابل پذیرش نیست.متن رمان باید با عرف جامعه، لوکیشن و مکانی که شما انتخاب می‌کنید مطابقت داشته باشه.
نکته...

آخرین ویرایش
امضا : Sepehr Misayi

black1383

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/7/19
ارسالی‌ها
98
پسندها
219
امتیازها
1,078
سطح
0

• نویسنده موضوع
سلام ممنون بابت نقد زیباتون و درباره ی رمان
خودم چندان هم ازش راضی نبودم و برای اسم رمان که براتون ناواضح گنگ باید بگم این رمان ۳ جلدس و توی جلد اول تا حدودی حقیقت های داستان برملا می شه و خوشحالم که از عنوان و جلد رمان خوشتون اومده.

black1383

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/7/19
ارسالی‌ها
98
پسندها
219
امتیازها
1,078
سطح
0

• نویسنده موضوع
سلام نویسنده عزیز.
از‌ اونجایی که من فقط صفحه اول رمانتون رو خوندم نمیتونم نقدی جامع و کامل داشته باشم فقط نکاتی که حس میکنم با بر طرف کردنشون میتونین مخاطبای بیشتری رو جذب کنید و یه سری نکات ریزتر رو خدمتتون عرض میکنم.
نکته اولی اینکه رمان ثبات بافت نوشتاری‌ نداره.یعنی دو پاراگراف رو که می‌خوندی حالت ادبی داشت و پاراگراف بعد مطلقا عامیانه نوشته شده بود.این چنین مشکل واقعا به چشم میخورد توصیه میکنم قبل از اینکه حجم رمانتون بیشتر از این بشه این مشکل رو برطرف کنید.
نکته دوم اینکه جامعه و لوکیشنی که شما انتخاب کردید ایران نیست ولی از چندتا اصطلاح ایرانی در رمانتون استفاده کردید که خب قابل پذیرش نیست.متن رمان باید با عرف جامعه، لوکیشن و مکانی که...

Sepehr Misayi

طراح انجمن
طراح انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/7/19
ارسالی‌ها
67
پسندها
1,024
امتیازها
6,403
مدال‌ها
1
سطح
0

منظورتون از وحشتناک چی بود یعنی کدوم از جملات نیاز به ویرایش دارن؟
دقیق نمیدونم تو ذهنم نمونده کدوم جملات بودن ولی خودتون یک دور با دقت بخونین متوجه میشین.
ادم موقع‌ نوشتن اونجوری که خودش راحته مینویسه من خودم اول نقدی که براتون نوشتم توی نُت گوشی بود بعدش نشستم ویرایشش کردم و واضحشون کردم بعضی جاها فعل وسط جملست یا از کلماتی عامیانه استفاده شده یا یه سری حرف اضافه مثل "از به در با برای" یا یه سری حروف ربط مثل "اما ولی که"
ادم توی گویش خودش ممکنه این حرف هارو جای نادرست بزاره با یه بار دیگه خوندن خودتون متوجه میشین کجاها باید درست بشه ولی باید از دید یه مخاطب به این موضوع نگاه کنین نه از دید نویسنده و سرسری از جملات بگذرین!

پ.ن...

امضا : Sepehr Misayi

Farzaneh.Rezvani

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
701
پسندها
11,108
امتیازها
28,473
مدال‌ها
22
سطح
19

نویسنده‌ی عزیز به دلیل رفتن رمان به متروکه و برای جلوگیری از ارسال اسپم، این تاپیک قفل می‌شود؛ در صورت ادامه‌ یافتن رمان به مدیران برای باز کردن تاپیک نقدتان اطلاع بدهید.
:rose::rose::rose:
مدیریت تالار نقد

امضا : Farzaneh.Rezvani
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.