مباحث متفرقه تعویض اسم رمان آخرین اَشوزُشت -_-

• نویسنده موضوع ستین؛
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 617
  • کاربران تگ شده هیچ

کدوم اسم بهتره؟

• مجموع رای دهندگان
    25

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,058
پسندها
24,438
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

• نویسنده موضوع
بعد از کلنجار رفتن های بسیار، تصمیم گرفتم که بعد از صد و خورده‌ای پارت، اسم رمانم رو برای چهارمین بار عوض کنم...!
گمون کنم رکورد عوض کردن عنوان رمان رو شکسته باشم!
اوم...اسم‌ها رو هم در نظرسنجی گذاشتم و انتخاب خودم «نوای آشوزشت‌ها» هست؛ امّا خب نظر من به تنهایی مهم نیست و نظر دیگران هم مهمه...
می‌خوام که یه لطفی در حقم کنید و به هر عنوانی رو که از نظرتون قشنگ‌تره رای بدید.
و اینکه به نظرتون آشوزُشت خوش آواتره یا اَشوزُشت؟
پ‌.ن: من اگر این رمان رو تموم کردم دیگه پام رو هم توی انجمن نمی‌ذارم... :209::a050:
اگر می‌خواید یه رمان رو شروع کنید از همون اول یه اسم خوب رو انتخاب کنید که به سرنوشت من دچار نشید!
اینم لینک:

آخرین ویرایش
امضا : ستین؛

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,450
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

سلام بر نویسنده‌ی زیبا نویس

اول این رو بگم که وقتی میگی آشوزشت چون خیلی شبیه آشوزرتشت هست و اگر یکم در این مورد شنیده باشی به اندازه‌ی کافی متوجه فلسفه‌ی عجیب غریبِ آشوزرتشت می‌شدی و اینکه اگر با معنی آشوزشت که تو می‌گی قاتی بشه یک فاجعه‌ای می‌شه
:108:
و من هم فکر می‌کنم آوای اَشوزشت نسبت به بقیه اسم‌هایی که گفتی خیلی قشنگ و خوش آواتر هست:heart:

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,058
پسندها
24,438
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام بر نویسنده‌ی زیبا نویس

اول این رو بگم که وقتی میگی آشوزشت چون خیلی شبیه آشوزرتشت هست و اگر یکم در این مورد شنیده باشی به اندازه‌ی کافی متوجه فلسفه‌ی عجیب غریبِ آشوزرتشت می‌شدی و اینکه اگر با معنی آشوزشت که تو می‌گی قاتی بشه یک فاجعه‌ای می‌شه
:108:
و من هم فکر می‌کنم آوای اَشوزشت نسبت به بقیه اسم‌هایی که گفتی خیلی قشنگ و خوش آواتر هست:heart:
آره خب... فاجعه‌ای توصیف ناپذیر!
منم با اَشوزُشت راحت‌ترم و خوانش صحیحش هم در واقع همینه...
ولی معضل این‌جاست که خواننده باید وضو بگیره بعد دست بزنه به رمانم
از بس که ( َ و ُ ) داره :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,450
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

آره خب... فاجعه‌ای توصیف ناپذیر!
منم با اَشوزُشت راحت‌ترم و خوانش صحیحش هم در واقع همینه...
ولی معضل این‌جاست که خواننده باید وضو بگیره بعد دست بزنه به رمانم
از بس که ( َ و ُ ) داره :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
آره واقعا!

فکر کنم بخاطر اینکه خواننده اون حرکت‌های َ و ُ رو خوب متوجه بشه می‌تونی از کلمه‌های داخل و ترکیب شده از اَشوزُشت استفاده کنی
مثلا اَشو به معنای پاک و مقدس هست یا حتی با اشو و... ترکیب‌های قشنگ دیگری وجود داره یا می‌شه ساخت و شاید بتونی در یک جاهای دیالوگ‌ها یا منولوگ‌ها ازش استفاده کنی تا تلفظش تو ذهن خواننده حک بشه و دیگه مشکلی با اسم نباشه

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,058
پسندها
24,438
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

• نویسنده موضوع
آره واقعا!

فکر کنم بخاطر اینکه خواننده اون حرکت‌های َ و ُ رو خوب متوجه بشه می‌تونی از کلمه‌های داخل و ترکیب شده از اَشوزُشت استفاده کنی
مثلا اَشو به معنای پاک و مقدس هست یا حتی با اشو و... ترکیب‌های قشنگ دیگری وجود داره یا می‌شه ساخت و شاید بتونی در یک جاهای دیالوگ‌ها یا منولوگ‌ها ازش استفاده کنی تا تلفظش تو ذهن خواننده حک بشه و دیگه مشکلی با اسم نباشه
آره...این هم درسته...
البته فعلاً برای تعویض اسم، دست نگه داشتم تا ببینم چی میشه...
شاید هم تغییرش ندادم؛ نمی‌دونم:nusenuse:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] *chista*

ADLAYD

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,934
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

سلام نویسنده‌ی عزیز.‌ وقت گرامیتان بخیر باشد.‌

خوب،‌ قطعا انتخاب عنوانِ مناسب سخت‌ترین کار یک نویسنده ممکن است باشد،‌ پس من از شما می‌خواهم با دقت و هوش جمع،‌ عنوان را انتخاب کنید.‌
خوب،‌ نکته‌ای که به عنوان یک منتقد می‌توانم به شما بگویم،‌ آن است که یک عنوان باید دارای پالس مناسب و مقدار جذابیت را برای خواننده یا همان مخاطب ایجاب کند.‌ نکته‌ی دیگه هم که مهمه تکراری نبودن آن است.‌ در بین موارد بالا که در نظرسنجی گذاشته شده،‌ می‌توانم بگویم همه‌شان تکراری و غیر قابل جذب کننده هستند؛‌ زیرا که یا یک کلمه از آنها تکراری هستند و در رمان‌های دیگر مشاهده شده است،‌ یا نوای آنها با کلمه‌ی بعدی متناسب نیست.‌
نکته‌ی مهمی که حائز اهمیت است و من حتما باید برای کمک به شما ذکر کنم،‌...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ADLAYD

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,058
پسندها
24,438
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام نویسنده‌ی عزیز.‌ وقت گرامیتان بخیر باشد.‌

خوب،‌ قطعا انتخاب عنوانِ مناسب سخت‌ترین کار یک نویسنده ممکن است باشد،‌ پس من از شما می‌خواهم با دقت و هوش جمع،‌ عنوان را انتخاب کنید.‌
خوب،‌ نکته‌ای که به عنوان یک منتقد می‌توانم به شما بگویم،‌ آن است که یک عنوان باید دارای پالس مناسب و مقدار جذابیت را برای خواننده یا همان مخاطب ایجاب کند.‌ نکته‌ی دیگه هم که مهمه تکراری نبودن آن است.‌ در بین موارد بالا که در نظرسنجی گذاشته شده،‌ می‌توانم بگویم همه‌شان تکراری و غیر قابل جذب کننده هستند؛‌ زیرا که یا یک کلمه از آنها تکراری هستند و در رمان‌های دیگر مشاهده شده است،‌ یا نوای آنها با کلمه‌ی بعدی متناسب نیست.‌
نکته‌ی مهمی که حائز...

آخرین ویرایش

BLACK.STAR

مدیر تالار عکس + طراح انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار عکس
تاریخ ثبت‌نام
2/1/19
ارسالی‌ها
1,615
پسندها
14,472
امتیازها
35,373
مدال‌ها
20
سطح
20

• مدیر
سلام عزیزم...راستش از این دید بهش دقت نکرده بودم و حالا که گفتی «سرنوشت اشوزشت» به دلم نشست!
اول اینکه خیلی ممنونم وقتت رو در اختیارم قرار دادی...
و دوم این هست که من یه چند جا پرس و جو کردم و گفتن که عنوان رمان تاثیر به خصوصی روی تگ نداره ولی خب...
آرزوی هر نویسنده‌ای اینکه نوشته‌هاش به چاپ برسن و من هم از این قاعده مستثنا نیستم و امید دارم با ویرایشی که در آینده تصمیم دارم انجام بدم اون رو به سطح بالاتری برسونم اما می‌خواستم بدونم که برای چاپ، عنوان حائز اهمیت هست یا نه؟
صد در صد هست
عنوان باید در برخورد با رمان کاملا منسجم باشه.
به هر حال هر کسی از روی عنوان شروع به خوندن می‌کنه.
برای پیدا کردن به منتقدان خلاصه رمانت...

ADLAYD

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,934
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

سلام عزیزم...راستش از این دید بهش دقت نکرده بودم و حالا که گفتی «سرنوشت اشوزشت» به دلم نشست!
اول اینکه خیلی ممنونم وقتت رو در اختیارم قرار دادی...
و دوم این هست که من یه چند جا پرس و جو کردم و گفتن که عنوان رمان تاثیر به خصوصی روی تگ نداره ولی خب...
آرزوی هر نویسنده‌ای اینکه نوشته‌هاش به چاپ برسن و من هم از این قاعده مستثنا نیستم و امید دارم با ویرایشی که در آینده تصمیم دارم انجام بدم اون رو به سطح بالاتری برسونم اما می‌خواستم بدونم که برای چاپ، عنوان حائز اهمیت هست یا نه؟
خسته نباشید... :rose:
خواهش میکنم عزیزدلم.‌ به هر حال،‌ من نیز یک نویسنده ای هستم که می‌خواهم به شما در این راه کمک کنم.
البته که حائز اهمیت هست و...

امضا : ADLAYD

ستین؛

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/1/21
ارسالی‌ها
1,058
پسندها
24,438
امتیازها
41,073
مدال‌ها
30
سطح
28

• نویسنده موضوع
خسته نباشید... :rose:
خواهش میکنم عزیزدلم.‌ به هر حال،‌ من نیز یک نویسنده ای هستم که می‌خواهم به شما در این راه کمک کنم.
البته که حائز اهمیت هست و حتما در رابطه با محتوا باید باشد.‌ همچنین این نکته نیز وجود دارد که شما توی محتوای رمان‌تان حتما یک اسمی از عنوان،‌ حال یا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم باید برده شود.‌ اینگونه است که شاید بتواند با محتوا ارتباط برقرار کند.‌ البته که شما برای اطلاعات بیشتر باید با مدیران و نویسندگان مربوطه صحبت کنید.
آهان...پس اگر بخوام عنوان رو عوض کنم به طبع باید جلد هم عوض بشه...فاطمه جانم برای عوض کردن جلد باید دوباره درخواست جلد بدم یا اینکه از طراح جلد قبلی بخوام برام ویرایشش کنه؟
شما می‌دونی؟
و...

عقب
بالا