روانشناسی اجتماعی درونگراها؛ ذهن‌های پرهیاهو و ظاهر کاملا آرام

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 118
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
بسیاری از افراد درونگرا، علایق و افکارشون رو به دنیای ذهنی خود معطوف می‌کنن و مثل افراد برون‌گرا نمی‌تونن با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنن. ۲ ژانویه به‌عنوان روزجهانی درونگرایی مشخص شده، به‌همین مناسبت امروز قصد داریم به بحث درونگرایی بپردازیم.
درونگراها؛ ذهن‌های پرهیاهو و ظاهر کاملا آرام

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
آیا درونگرا‌ها خجالتی یا کم‌رو هستن؟
درونگرایی یا برونگرا بودن یک ترجیحه. یه ویژگی که بر اساس مدل‌های انتخاب افراد شکل می‌گیره. اما خجالتی بودن، تجربه احساسات منفیه مثل اضطراب در حضور جمع (یا حتی تصور حضور در جمع). مثلا شما ممکنه دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید یه کاری رو انجام بدین. اما اگه به دلایلی لازم باشه اون کارو بکنین، آیا می‌تونین بدون مشکل ذهنی و جسمی انجامش بدین؟

لزوما همه درونگرا‌ها خجالتی نیستن. خجالتی بودن، ترس از پذیرفته نشدن در جمع یا مسخره شدنه. در حالی‌که درونگرایی ترجیح دادن محیطی دور از شلوغی و آ‌شوبه. کم رویی ذاتا دردناکه، اما درونگرایی اینطور نیست. می‌تونیم بر اساس تقسیم بندی‌های برخی روان شناسان بگیم که ۴ گونه شخصیت وجود دارن: برون‌گرا‌های...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
خصوصیات درونگراها
خب حالا که متوجه شدین درونگراها خجالتی نیستن، می‌تونیم خصوصیات درونگراها رو این‌طور دسته‌بندی کنیم:

۱. عاشق خلوت و تنهایی هستن. کلاً با جمع‌های شلوغ راحت نیستن یا در بهترین حالت لذت نمی‌برن. البته این موضوع بیشتر مختص دورهمی‌های غریبانه (حضور افراد ناشناس) است.
۲. نسبت به رویداد‌های غیرمنتظره، حس خوبی ندارن و حتماً باید همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده باشه.
۳. درونگرا‌ها از دید برون‌گرا‌ها آدم‌ها ضدحالی هستن، ولی در مجموع لذتی که یک درونگرا از زندگی می‌بره بسیار بیشتر از لذت افراد برون‌گراست.
۴. حساب‌وکتاب همه چیز رو دارن حتی کوتاه‌ترین مسیر برای خریدِ چند قلم خرت و پرت.
۵. دوست ندارن در مرکز توجه قرار بگیرند.
۶. سخنرانی برای اون‌ها دشواره و ارتباط چشمی سختی دارن...

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
این منم! یک درونگرا
اولین باری که رسما قبول کردم یه درونگرا هستم، همین دو سه سال پیش بود. شاید واسه یه آدم تحصیل‌کرده که همیشه سرش تو کتابه و خودش رو روشنفکر می‌دونه، اینکه توی ۲۶ سالگی تیپ شخصیتی خودش رو بپذیره خیلی دیر باشه، اما مهم اینه که بالاخره پذیرفتم.

الان که گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم من از همون اولش درونگرا بودم. البته تو شهر ما این کارا مد نبود و کسی درونگرا برونگرا نمی‌دونست چیه. یه بچه پرو داشتیم یه خجالتی که من همیشه در دسته خجالتی‌ها قرار می‌گرفتم. اگه خدای نکرده اسم درونگرا برونگرا هم می‌اومد به زبان عامیانه سالم و افسرده تعریفش می‌کردن و واسه همین کسی ریسک نمی‌کرد سمت این تعاریف دکترای تلویزیون بره.

یادم میاد بدترین لحظه‌های مهمونی واسم اون زمانی بود که می‌گفتن...

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
فواید درونگرایی در زندگی
حالا که نوشته‌ یه آدم درونگرا رو خوندید که خیلی هم زود به درونگرا بودنش پی نبرده بود، متوجه شدین که درونگرا بودن اصلا چیز بدی نیست. جالبه بدونید همون خصوصیات افراد درونگرا که توضیح دادیم، در اغلب اوقات باعث پیشرفت این افراد می‌شه. برای مثال این افراد:
daroongaraei-signs-s.jpg

درونگرایی، افراد رو به شنونده‌های خوبی تبدیل می‌کنه: افراد درونگرا کمتر حرف می‌زنن و در عوض شنونده‌های خوبی هستن.
افراد درونگرا قبل از حرف زدن، راجع به اون فکر می‌کنن: از اونجایی که درونگراها کم حرف می‌زنن، فرصت بیشتری برای فکر کردن به حرفایی که می‌زنن دارن.

درونگرایی، باعث هوشیاری و توجه بیشتر به...

عقب
بالا