میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «تاثیر کنکور در جوانان و نوجوانان»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 137
  • بازدیدها 2,449
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,023
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

سلام
معین شدن وضعیت در آینده... یک آزمون که هر سوالش می‌تونه آینده رو تغییر بده.
عملکرد هوشی ما همه چیز رو مشخص می‌کنه، هر کسی برای این آزمون آینده‌ساز دچار استرس، بیماری‌های روحی و جسمی بزرگ و کوچک در دوره خوندن دروس مربوطه میشه. شاید بهتر بود آینده نه از طریق یک آزمون بلکه از شخصیت پس از هفت سالگی در دوره دانش‌آموزی تعیین بشه، بیش‌تر معیار علایق باشه تا وضعیت جامعه. حتماً بدون علاقه تلاش‌ها کم‌رنگ میشن. استعداد مورد سنجش قرار بگیره... .
حتی حالا که از طریق کنکور افراد به دانشگاه میرن پس از تلاش‌های زیاد استعدادشون در اون رشته و حتی علایقشون مورد توجه قرار نمی‌گیره و به‌خاطر همین عقب می‌کشند.
عملکرد هوشی؟ جدی به نظرم کنکور تنها چیزی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : AYDA HOSSINY

Fateme Amade

سرپرست فرهنگ و هنر + نویسنده افتخاری
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
2,195
پسندها
6,850
امتیازها
28,973
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
سلام
خب نظر من در مورد کنکور اینه که استعداد‌های جامعه رو نه تنها نمیتونه شناسی کنه بلکه بزرگترین لطمه رو به جوانان و نوجوانان میزنه. چرا وقتی یک نفر تونسته ۳ سال دبیرستان رو قبول بشه با معدل خوب اما مجبوره بخاطر یه آزمون چند سال از عمرش بخاطر خوندن دوباره اون کتاب‌ها حروم بشه؟
کنکور فضایی رو ایجاد میکنه که از پیشرفت جوانان و نوجوانان جلوگیری میکنه.

آخرین ویرایش
امضا : Fateme Amade

-Eva

سرپرست تالار عمومی + گوینده انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,511
پسندها
28,202
امتیازها
89,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• مدیر
سلام
به من تنها مشکلی که به نظرم کنکور داره این هستش خانواده ها خیلی به بچه هاشون فشار میارن و در این بین خیلی افراد رو با بچه های خودشون مقایسه می کنن.
در کنار همه ی اینا به نظر من کنکور ازمون خوبی هستش چون ما در واقع در تمام قسمت های زندگیم انواع ازمون ها رو می دیم و خب اگر کنکور نباشه خیلی از افراد در حقشون ظلم می شه
و البته یکی دیگه از مشکلاتش این هستش که افرادی که سهمیه دارن خیلی راحت تر می تونن با تلاش کمتری برن دانشگاه به نظرم داخل این ازمون سهمیه اصلا نباید به حساب بیاد

امضا : -Eva

MHP

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/2/22
ارسالی‌ها
14
پسندها
66
امتیازها
83
سطح
0

عملکرد هوشی؟ جدی به نظرم کنکور تنها چیزی که نیست ازمون هوشه ولی بیایم صادق باشیم اگه بود حتی اگه بود کاملا درست بود نبود؟ کنکور یه رقابته مثل کل زندگی. هوش، یک فاکتور مهمه توی درس نیست؟ تاثیر داره دیگه، اگه نداشت که شکایت نمی کردیم ازش. و بخوایم منطقی فکر کنیم، دانشگاه تهران یک ضرفیت محدودی داره، حدود ۳۰۰ هزارتا متقاضی هم داره حتی بیشتر. کی باید بره داخل اون دانشگاه؟ قطعا کسی که بیشترین لیاقت و داره. اگه فرض بگیریم، علاقه، استعداد، تلاش دو نفر کاملا یکسانه، همه چیزشون یکسانه، یکیشون باهوشه اون یکی نیست. کی باید بره به دانشگاه تهران؟ خب اقا روراست باشیم حق کسیه که باهوشه. چرا؟ چون احتمال موفقیتش بیشتره. چرا؟ چون برتری داره نسبت به اون...

امضا : MHP

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,023
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

سلام.
تمامی مواردی که گفتین درست هستن؛ اما در این حد سبک و ساده نمی‌تونیم از کنارش بگذریم، که اگر واقعا در همین حد سبک بود و صرفا به خاطر تحریف بزرگ‌نمایی شده بود، طیف وسیع و نسل‌های متفاوتی از جوون‌ها و نوجوون‌ها در طولانی مدت درش آسیب نمی‌دیدن.
علاوه بر تاثیرگذار بودنش، جو و فشار وارده از طرف عواملی مثل خانواده، دوستان، جامعه و... همگی تبدیل به معضل بزرگی برای جوون‌ها شدن.
از طرفی نظام کنکور ضعف‌های بسیار زیادی داره.
چیز های زیادی هستن که دست به دست هم میدن و خیلی از نو‌جوون‌ها رو به‌خاطر همین کنکور به مرز‌ نابودی می‌کشونن. نابودی‌های مثل خودکشی، افسردگی و....
می خوام موافق باشما ولی مخالفم.
ببینین من خودم الان درگیر کنکورم،...

امضا : AYDA HOSSINY

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,956
پسندها
41,791
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
چه موضوع جاذابی چقدر مناسب منه :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
خب اینجانب امسال کنکوریم کلی هم از دستش شکارم ولی بخوام صادقانه یه حقیقتی و اعتراف کنم راجب کنکور اینه که کنکور یه چیزیه که جدی من گاهی وقت‌ها با خودم میگم تنها مشکلش اینه که فقط سال اخر برگزار میشه اینقدر خوبه که باید چندبار برگزار بشه.
اصل کنکور و تاثیراتش درسته یه چیزای منفی داره اقا سال اخر دبیرستانت جهنم میشه ( که نمیشه برای خیلی‌ها) باید از تفریحاتت بزنی، استرس، فشار، حجم بالای درس‌ها و کلا مشکل زیاد داره اما اینا همه‌ی کنکور نیست، کنکور بزرگترین درس زندگی هست که یه دانش اموز به نظر من میتونه بگیره تا وارد زندگی واقعی بشه. شبیه اخرین واحدی که باید پاس کنه...

امضا : FakhTeh

Fateme Amade

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
2,195
پسندها
6,850
امتیازها
28,973
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
سلام
به من تنها مشکلی که به نظرم کنکور داره این هستش خانواده ها خیلی به بچه هاشون فشار میارن و در این بین خیلی افراد رو با بچه های خودشون مقایسه می کنن.
در کنار همه ی اینا به نظر من کنکور ازمون خوبی هستش چون ما در واقع در تمام قسمت های زندگیم انواع ازمون ها رو می دیم و خب اگر کنکور نباشه خیلی از افراد در حقشون ظلم می شه
و البته یکی دیگه از مشکلاتش این هستش که افرادی که سهمیه دارن خیلی راحت تر می تونن با تلاش کمتری برن دانشگاه به نظرم داخل این ازمون سهمیه اصلا نباید به حساب بیاد
اگه کنکور نباشه به هیچ وجه ناحقی صورت نمیگیره چون هر کس میتونه بر اساس معدل ۳ سال دبیرستانش نمره قبولی توی دانشگاه رو کسب کنه و طی ۳ سال اون کتاب‌ها رو بخونه...

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,956
پسندها
41,791
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
به‌نظرم خیلی بهتر میشه اگر عزت نفس در جوون‌ها تقویت بشه. چیزی که در نسل جدید شاهدش هستیم.

تقویت عزت نفس با یادگیری یه مهارت و کسب درآمد با اون می‌تونه راه‌حل عالی‌ای باشه. در این صورت حتی اگر جوان در بهترین سال‌های عمرش کنکور رو قبول نشه، می‌تونه از راه مهارت تجربی‌ش کسب درآمد کنه.

امضا : FakhTeh
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Lili.Da

-Eva

سرپرست تالار عمومی + گوینده انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,511
پسندها
28,202
امتیازها
89,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• مدیر
اگه کنکور نباشه به هیچ وجه ناحقی صورت نمیگیره چون هر کس میتونه بر اساس معدل ۳ سال دبیرستانش نمره قبولی توی دانشگاه رو کسب کنه و طی ۳ سال اون کتاب‌ها رو بخونه
نه اینکه این همه هزینه‌ی کلاس و کتاب و مشاور و... بده آخرش بخاطر زدن یا نزدن ۱ سوال کل آیندش تغییر کنه.
کسی هر چقدر هم که خودش بخونه بالاخره یه جایی گیر میکنه برای یادگیری اون مبحث نیاز به معلم خصوصی پیدا میکنه چون ممکنه اون جزئیات یادش بره هزینه‌های معلم خصوصی هم بماند که خیلی ها نمیتونن برن پس اینجاس که حق بقیه پایمال میشه
در واقع با کنکور دادن میزان حافظه ای که فرد داره رو تشخیص می دن چون ما باید ازمون سه سال رو بدیم صددرصد سختت تر هستش از ازمون یک سالی که دادیم

امضا : -Eva

Fateme Amade

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
2,195
پسندها
6,850
امتیازها
28,973
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
در واقع با کنکور دادن میزان حافظه ای که فرد داره رو تشخیص می دن چون ما باید ازمون سه سال رو بدیم صددرصد سختت تر هستش از ازمون یک سالی که دادیم
من خیلی ها رو دیدم که حافظه عالی دارن ذهن بزرگی دارن استعداد زیادی دارن اما توی کنکور موفق نشدن و باعث افسردگی و نا امیدی و ضربه به آینده اون شخص شده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.