متفرقه 5 مورد کلیدی برای تبدیل شدن به یک خواننده عالی

• نویسنده موضوع SETAREH LOTFI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 123
  • کاربران تگ شده هیچ

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری + مدیر بازنشسته
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,389
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
در این مقاله من 5 روش کلیدی را به شما ارائه می کنم که با استفاده از آن بتوانید یک خواننده قوی و به یاد ماندنی شوید. تسلط به این 5 نکته به شما کمک می کند که در هر اجرا، مخاطبین خودتان را تحت تاثیر قرار دهید.
چه قرار باشد اولین اجرای خودتان را داشته باشید یا قرار باشد برای یک استادیوم پر از تماشاچی اجرا کنید، قطعا این نکات به شما کمک می کند.

1- چرا اجرا می کنید؟
دلیل شما برای اجرا چیست؟
هر کسی دلیل خودش را برای اجرا دارد.
زمانی که من اولین بار بر روی صحنه رفتم تا اجرا کنم، واقعا ترسیده بودم. به همین دلیل می خواستم هر چه سریع تر روی صحنه بروم و اجرا کنم.
دلیل شما برای اجرا ممکن است هر چیزی باشد. شاید می خواهید بر روی مخاطبین خودتان تاثیر بگذارید و یا می خواهید اجرای راحتی داشته باشید...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : SETAREH LOTFI

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,389
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
2- آماده سازی
این نکته بر اساس درس های سختی است که خودم در ابتدای اجرا یاد گرفتم. من می دانستم که خیلی برای رفتن روی صحنه اعتماد به نفس ندارم. معمولا می ترسیدم که لغات را فراموش کنم. خیلی اوقات هم این اتفاق رخ می داد.
چرا؟
چون معمولا به اندازه کافی تمرین نکرده بودم.
من با این ذهنیت کار خودم را شروع می کردم که حتما قرار است اجرای بدی داشته باشم یا نهایت یک اجرای متوسط داشته باشم. در نتیجه، هیچ وقت نتوانستم بهترین اجرای خودم را نشان دهم.
بعد از چند اجرای خطرناک و ضعیف من تصمیم گرفتم که تغییر ایجاد کنم. من معمولا قبل از هر اجرا، به خوبی خودم را آماده می کردم. در نتیجه اعتماد به نفس من افزایش پیدا کرد و توانستم اجرای بهتری داشته باشم.
ایجاد کردن تغییر
شما باید مطمئن شوید که به قدر کافی...

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,389
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
3- تفسیر اجرای خودتان
در این قسمت شما باید علت اجرای خودتان را بدانید و سپس ارتباط علت اجرا با چیزهایی که می خواهید اجرا کنید را درک کنید.
مثلا باید فرض کنید که می خواهید در زمان اجرا، با مخاطبین خودتان ارتباط داشته باشید.
شما باید مطمئن شوید آهنگ های شما به صورتی است که باعث می شود ارتباط بهتری با مخاطبین خودتان داشته باشید.
بسیاری از خواننده ها در زمان اجرا با مخاطبین خودشان ارتباط بر قرار می کنند. تفسیر خواننده نسبت به موضوعات اجرایی خودش، باعث می شود بتواند یک شخصیت و موقعیت خوبی را در قبال مخاطبین داشته باشد.
در واقع دلیل اجرا همین است. یعنی تمام اجرا مبتنی بر عملکرد شما می باشد.
همچنین کل عملکرد شما نیز تحت تاثیر چرایی اجرا شما می باشد. این موضوع برای خواننده ها اهمیت بسیار...

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,389
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
4- کنترل کردن اعصاب
در زمان اجرا همیشه استرس به شما دست می دهد. حتی کسانی که بهترین اجرا را دارند هم در زمان اجرا استرس دارند. این استرس باعث می شود یک انرژی در شما ایجاد شود. تفکر شما در زمان تجربه این استرس، تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد شما دارد.
اگر این استرس باعث شود که شما احساس بدی داشته باشید، احتمالا این موضوع به باور درونی شما تبدیل می شود و نمی گذارد اجرای خوبی داشته باشید.
استرس خودتان را به هیجان تبدیل کنید
یک نمونه بسیار خوب که از این روش استفاده می کند، یک سخنران عمومی بود که برای مخاطبین بسیار زیادی سخنرانی می کرد. او معمولا می گفت که قبل از اجرا دچار استرس می شود.
او تلاش کرد که این استرس را درون خودش به صورت هیجان تفسیر کند. این کار تاثیر بسیار زیادی بر روی او داشت...

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,389
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
5- فقط انجام دهید ( ارزشش را دارد!)
حتی اگر شما تمام نکات دیگر را کاملا یاد بگیرید اما نسبت به این نکته تسلط نداشته باشید ،تمام نکات قبلی بی فایده خواهند بود. فرض کنید که شما تمام نکات دیگر را سر و سامان داده اید، و کاملا بر هر کدام تسلط دارید. سپس احتمالا یک صدا در ذهن شما می گوید:
« من قرار نیست جایی اجرا داشته باشم:
شاید هم موضوع دیگری به ذهن شما بیاید مثلا متوجه شوید که قرار است کلی از کارهای شخصی خودتان را انجام دهید. شاید احساس کنید که نمی توانید اجرای خوبی داشته باشید زیرا خواب خوبی نداشته اید.
این موضوع چرا اتفاق می افتد؟
چون که شما می ترسید گام بزرگی را بردارید. در نتیجه ذهن شما تلاش می کند تا بهانه های مختلفی را ایجاد کند که به شما نشان دهد نمی توانید این کار را انجام دهید...

عقب
بالا