آموزشی چگونه ترانه بنویسیم؟ آموزش گام به گام از صفر

• نویسنده موضوع SETAREH LOTFI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 263
  • کاربران تگ شده هیچ

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری + مدیر بازنشسته
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,376
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
قسمت 9: یک بریج اضافه کنید
آخرین بخش اصلی آهنگ که باید به آن اضافه شود، بریج است.

اگر یک بریج دارید، بهتر است آن را درست بعد از کورس دوم و در مکان کلاسیکش قرار دهید:

ورس 1 – کورس 1 – ورس 2 – کورس 2 – بریج – کورس 3

اگر دیدید که پشت سر هم بودن ورس و کورس ها خسته کننده یا قابل پیش بینی شده، می توانید به جای رفتن به ورس سوم، از یک بریج استفاده کنید تا حال و هوای آهنگ تغییر کند و آهنگ شما را به جایی غیر منتظره و جدید ببرد.

و این کلید نوشتن یک بریج خوب است. یعنی چیز جدیدی به آهنگ اضافه کنید تا ما را جایی ببرد که آهنگ هنوز نبرده است!

یک بریج خوب از زاویه جدیدی به موضوع آهنگ می پردازد یعنی می تواند به موقع به جلو یا عقب جهش بزند، می تواند در مورد ایده اصلی ترانه شما از یک منظر جدید صحبت کند...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری + مدیر بازنشسته
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,191
پسندها
31,376
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
قسمت 10: یک Intro و Outro اضافه کنید
در نهایت تنها چیزی که باقی می ماند این است که بفهمید چطور آهنگ تان را شروع کنید و به پایان برسانید.

روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما اگر در ترانه سرایی تازه کار هستید، من به شما پیشنهاد می کنم به یکی از ساده ترین ها بسنده کنید.

برای مقدمه یا Intro آهنگت ان یا همان قسمت کوتاهی که قبل از اولین ورس می آید، توصیه می کنم که چهار تا از میزان های اول گروو ورس آهنگت خود را قبل از اینکه ورس شروع شود، یک بار دیگر تکرار کنید. نمونه این کار را می توانید در آهنگ “Shape of you ” اِد شیرن و “Thank u, next” آریانا گاراندا ببینید.

این روش واقعاً ساده و در عین حال بسیار موثر است. و این شیوه نوشتن مقدمه مربوط به 80 تا90٪ آهنگ های پاپ است.

برای...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا