گفتمان Birdboy: The Forgotten Children بعد میانه

• نویسنده موضوع جغد
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 258
  • کاربران تگ شده هیچ

جغد

مدیر آزمایشی کامپیوتر + منتقد آزمایشی کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
24/5/21
ارسالی‌ها
245
پسندها
2,832
امتیازها
13,713
مدال‌ها
10
سطح
11

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سلاااام بچه ها
بعد مدت ها من اووومدم
داشتم سر یه پروژه خیلی مهم کار میکردم
(مدیونین اگه فک کنین برا باکلاسی اینارو میگم)

خب بگذریم.
اولین گفتمان بعد میانه به صورت عمومی برگذار میشه
در این گفتمان‌ها مطالب با محتوای بالا و قابل برسی پیشنهاد داده میشن تا اعضا برسی و نظرات شخصی خودشون و تحلیل‌هاشون رو اینجا بیان کنن.

و اما معرفی:
انیمیشن

Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy-The-Forgotten-Children-2015.jpg

خلاصه داستان:...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : جغد

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,120
پسندها
13,624
امتیازها
70,673
مدال‌ها
49
سطح
22

• مدیر
سلام
اول از همه بدجوری برای سلیقه‌ی عجیبتون توی انتخاب فیلم تعجب کردم. شاید به این خاطر که باب سلیقه‌ی من نبود.
پسر پرنده‌ای یه انیمه با منظره‌ای بسیار رقت انگیز شروع شد.جمع کردن مس از میون کوه زباله‌های ساحلی، توسط یه پدرو پسر موشی. من نوع انیمه‌ش رو نمی‌پسندم به خاطر تصاویرش که انگار نقاشیای متحرکن، از بچگی با این نوع انیمه‌ها ارتباط نمی‌گرفتم. تم سیاه و وحشت انگیزش اون چیزی که فیلم‌نامه‌نویسش دنبالش بود رو به من القا کرد. اینکه تو این فیلم به شدت درمورد ترویج اعتیاد بین فرزندان تاکید کرده بود. حتی به نظرم اومد که خود پسر پرنده‌ای که قهرمان فیلم بود هم به نوعی قرص معتاد بود و دختر کوچک خانواده‌ی موشی هم انگار اعتیاد داشت. نمی‌تونستم درک کنم که این دشمن که پرنده‌ای سایه مانند و غول پیکر...

امضا : حصار آبی

مَمّد

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/6/18
ارسالی‌ها
1,202
پسندها
45,135
امتیازها
60,573
مدال‌ها
31
سطح
38

نقد این انیمیشن:
انیمیشنی بود که از یه موضوع به موضوع دیگه پرش نداشت و باعث در هم ریختگی داستان نمیشد.
انیمیشن ابتدای دنیای شیرینی را ساخته که در آن انتطار داریم پسر پرواز را بیاموزد و سایر اتفاقات مثبت یکی پس از دیگری رخ دهد، اما در ادامه اتفاقاتی میفتد که ان شیرینی را به تلخی تبدیل میکند
ابن انیمیشن به مسایل مختلف اجتماعی میپردازه که میشه گفت مهم ترین اون مسایل اعتیاد است. که در انیمیشن به خوبی بهش پرداخته شده.
این انیمیشن بیشتر سعی داشته که همه چکیده و منظور رو صاف و ساده در اختیار مخاطب نگذارد و او را به فکر کردن وادار کند.
به طور خلاصه اگر دنبال انیمیشنی نه جندان طولانی و جزوی از انیمیشن هایی با داستان سیاه و به شدت تفکربرانگیز لذت می‌برید این انیمیشن با طراحی‌های جالب و خلاقانه‌ی...

آخرین ویرایش
امضا : مَمّد

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,019
پسندها
2,781
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• مدیر
انیمیشنی عمیق و فلسفی که بیننده را وادار به تفکر میکنه گرچه انیمیشن درظاهر کودکانه میاد ولی درواقع نمادی از جامعه‌ی که ما در اون زندگی می‌کنیم هست.
در این انیمیشن هر شخصیت درگیر مبارزه با هیولای درون خود و همینطور ترس‌هاش هست به خصوص شخصیت اصلی پسره پرنده، که حتی صحبت نمیکنه.
آخر انیمیشن رو من دوس داشتم متفاوت بود و برعکس پایان‌های شاد اکثر داستان و فیلم‌ها با مرگ پسرپرنده چیزی عوض نشد فقط یه نفر دچار تحول شد که این بنظرم خوب بود.
هرچند انیمشین ناراحت کننده و غم‌انگیزی بود و برای هرکس مناسب نیست.

NAST

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,995
پسندها
55,783
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
اولین‌بار که باهاش مواجه شدم با عنوان انیمیشن فانتزی سورئال و ویرانگری زیست محیطی بود.
دربارش که تحقیق کردم دیدم جوایز زیادی بهش تعلق گرفته و با وجود چهره‌های ناز و بچه‌گانه اصلا مناسب سنین پایین نبود، البته قطعاً انیمیشن‌های پساآخرالزمانی دارک و ترسناک هستن...
یک ساعت و ۱۶ دقیقه یه روایت بهم پیوسته از اتفاقات بود، اتفاقاتی که توی زندگی روزمره و بین روزمرگی‌هامون دارن رخ میدن.
ولی چرا مثل فضای این انیمیشن دارک و تاریک نیستن؟ چون با رنگ و لعاب‌هایی پوششون دادیم. مثلا فرد عکس دخانیات بزنه پروفش شر و خفنه، بدبوی و بدگرل‌ها دوست داشتنی‌ترن! خیلی وقتا توی چیزایی شریک جرم میشیم، قاتل میشیم، زندگی‌هایی رو نابود می‌کنیم و حتی متوجه نمیشیم که آره...

امضا : NAST

جغد

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
24/5/21
ارسالی‌ها
245
پسندها
2,832
امتیازها
13,713
مدال‌ها
10
سطح
11

• نویسنده موضوع
  • مدیر
اولین‌بار که باهاش مواجه شدم با عنوان انیمیشن فانتزی سورئال و ویرانگری زیست محیطی بود.
دربارش که تحقیق کردم دیدم جوایز زیادی بهش تعلق گرفته و با وجود چهره‌های ناز و بچه‌گانه اصلا مناسب سنین پایین نبود، البته قطعاً انیمیشن‌های پساآخرالزمانی دارک و ترسناک هستن...
یک ساعت و ۱۶ دقیقه یه روایت بهم پیوسته از اتفاقات بود، اتفاقاتی که توی زندگی روزمره و بین روزمرگی‌هامون دارن رخ میدن.
ولی چرا مثل فضای این انیمیشن دارک و تاریک نیستن؟ چون با رنگ و لعاب‌هایی پوششون دادیم. مثلا فرد عکس دخانیات بزنه پروفش شر و خفنه، بدبوی و بدگرل‌ها دوست داشتنی‌ترن! خیلی وقتا توی چیزایی شریک جرم میشیم، قاتل میشیم،...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Ghasedak.

جغد

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
24/5/21
ارسالی‌ها
245
پسندها
2,832
امتیازها
13,713
مدال‌ها
10
سطح
11

• نویسنده موضوع
  • مدیر
حقیقتا خودم برای این فیلم
تحلیل خاصی به ذهنم نیومد
خیلی دارک بود
و یکم درهم و توهمی
نتونستم باهاش ارتباط بگیرم‌
و تنها قسمتی که باهاش ارتباط گرفتم، اون سرزمینی بود که پسر پرنده توش از بقیه مراقبت میکرد.
همین.

عقب
بالا