متن نیل سایمون، یک کمدی سالم است

• نویسنده موضوع Hope
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 203
  • کاربران تگ شده هیچ

Hope

ناظر ارشد رمان + منتقد ترجمه
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت

متن نیل سایمون، یک کمدی سالم است​

این شب‌ها اگر به تالار قشقایی در مجموعه‌ تئاتر شهر سر بزنید، می‌توانید به تماشای یک کمدی جذاب و حرفه‌ای با عنوان «زوج ناجور» بنشینید. این نمایشنامه که اثری از «نیل سایمون» است و توسط شهرام زرگر ترجمه شده، تاکنون در ایران اجرا نشده و اینک برای نخستین‌بار به کارگردانی «محمدحسین پیوندی» روی صحنه رفته است.

احمدرضا حجارزاده: نمایش کمدی «زوج ناجور» که از نخستین شب اجرا با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده، به مشکلات خانوادگی و زناشویی دو دوست در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی و اوج بحران اقتصادی آمریکا می‌پردازد. حسین کشفی‌اصل، فرشید قلی‌پور، انوش معظمی، کیمیا جواهری، مینا زرنانی، همایون ‌حیدرزاده، عدنان فراهانی و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hope

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
attach2023053164185796416876.jpg

قلی‌پور با اشاره به ویژگی‌های این نمایش و مضمون آن، می‌گوید: «به نظرم این کار، کار بسیار دشواری است؛ به لحاظ جنس روابط اجتماعی کاراکترها و نوع کنش‌هایی که بین آن‌ها اتفاق می‌افتد. ما خوشبختانه زمان زیادی برای تمرین داشتیم اما دوستانی هم بعداً اضافه شدند و تا بخواهند با کار هماهنگ بشوند، اجرای ما به تاریخ فعلی رسید. کلیت ماجرای نمایش درباره مهم‌ترین رکن زیست اجتماعی همه آدم‌ها، یعنی خانواده است. این متن دست گذاشته روی مسئله خانواده. اینجا نویسنده از عبارت «زوج ناجور» به‌نوعی آشنایی‌زدایی کرده و برخلاف تصوری که شکل می‌گیرد، هم‌زیستی دو مرد بریده از همسران‌شان را نشان می‌دهد که هر کدام در زندگی مشترک به مشکل برخورده‌اند...

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
باید اذعان کنم همه تراژدی‌های شخصی در گذر زمان خنده‌دار می‌شوند. در «زوج ناجور» هم دو نفر را می‌بینیم که به استیصال رسیده‌اند و در گردابی گرفتار شده‌اند که نه راه پس دارند، نه راه پیش. زندگی خانوادگی‌شان ازهم‌پاشیده، ولی سعی دارند روابط اجتماعی و دوستانه‌شان را حفظ کنند، یعنی پاتوقی دارند که هر هفته آنجا جمع می‌شوند، بازی می‌کنند و لحظاتی را پشت سر می‌گذارند تا هر کدام از فشار زندگی مشترک‌شان بیرون بیایند. این وسط «فلیکس» عزیزکرده جمع است و همه نگرانش هستند اما وقتی به زیرلایه‌های روابط آن‌ها وارد می‌شوید، می‌بینید همه‌شان مشکل دارند، یعنی ارتباط‌شان در سطح درست است، ولی در لایه‌های زیرین برمی‌گردد به آن زیست خانوادگی که دچار مشکل است. این نوع از کمدی، به نظرم کمدی سلامتی است، یعنی تلاش...

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
این بازیگر از نحوه دعوتش برای بازی در نمایش «زوج ناجور» چنین می‌گوید: «در نمایش قبلی من (پنگوئن‌های افسرده)، آقای میرعلی‌اکبری تماس گرفتند و دعوتم کردند برای بازی که نمایش خیلی خوبی بود. در آن نمایش، با حسین کشفی هم‌بازی بودم که با هم رفیق شدیم و همدیگر را شناختیم، چون قبلاً شناختی از هم نداشتیم. ایشان خیلی به من لطف داشتند. یک بار در زمستان قرار بود «زوج ناجور» را اجرا برویم که تماس گرفتند اما به خاطر شرایط اجتماعی حاکم نشد نمایش را به صحنه ببریم. دوباره بعد از عید امسال تماس گرفتند و گفتند می‌خواهیم شروع بکنیم. من هم آمدم برای بازی.»
attach2023052932106644416854.jpg

حیدرزاده که تا امروز بیش‌تر در نقش‌های جدی و درام ظاهر شده، در مورد انتخاب...

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا