آموزشی چگونه نویسندگی را شروع کنیم؟ (18 تمرین جادویی برای شروع نویسندگی)

• نویسنده موضوع Ghasedak.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 144
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر
پس کی نویسندگی را شروع می‌کنید؟

احتمالا ازشنبه هفته بعد !

این چندمین شنبه‌ای است که می‌گذرد و هنوز شروع به نوشتن نکرده‌اید ؟!

با این که می‌دانید نوشتن و تمرین زیاد روزانه محتوا نویسی برای کسی که می خواهد به عنوان یک فریلنسر یا کارشناس تولید محتوا کار کند یک کار ضروری به حساب می‌آید؛ اما هر روز بهانه‌ای برای به عقب انداختن و ننوشتن محتوا یا پست وبلاگ و … پیدا می‌کنید.

خیلی از ما به نویسندگی و تولید محتوا علاقه زیادی هم داریم و در رویاها و تخیلات مان همیشه خودمان را یک نویسنده مشهور و پولدار می بینیم که در یک ویلای ساحلی نشسته و در حالی یک روز رویایی را سپری کرده مشغول نوشتن آخرین کتابش است . اما همین ما زمانی که وقت نوشتن و پیاده سازی این رویای مان می شود...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر
اما اگر همین حالا باک انگیزه ما برای نویسندگی و تولید محتوا خالی از هر نوع سوختی است چه کار باید بکنیم ؟

خب مشخصا من هم مثل شما بارها و بارها در طول دوران محتوا نویسی و نویسندگی این حس بی انگیزگی را تجربه کردم و اتفاقا ضربه های مالی و روحی شدید هم خوردم . اما همه چیز همین جا برای من تمام نشد و برای اینکه بتوانم یک تولید کننده محتوای موفق و فوق ستاره شوم شروع کردم به خواندن مقالات زیاد انگیزشی و تخصصی در مورد نویسندگی و تولید محتوا و هر جا که فکر میکردم نکته خوبی پیدا کردم سریع آن را یادداشت می کردم تا در زمانی که دچار این حالت می شوم و حس میکنم دیگر نمی توانم چیزی بنویسیم از این تکنیک ها یا ترفندها استفاده کنم و دوباره به زندگی نویسندگی و نوشتن برگردم .

البته قرار...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر
برای شروع نویسندگی نباید منتظر الهام باشید !
بیشتر افرادی که به کار تولید محتوا و نویسندگی رو می آورند یک اعتقادات عجیب و غریبی در مورد الهام شدن جملات یا محتواهای خارق العاده در زمان های خاص دارند . و همین هم باعث می شود این افراد به محض اینکه کمی دچار خستگی فکری و روحی می شوند و حس می کنند که نمی توانند محتوایی بنویسند سریعا دست به دامن همین الهام شدن محتوا می روند و میگویند تا زمانی که چیزی به من الهام نشود نمی توانم حتی یک کلمه هم بنویسیم .

آنها اعتقاد دارند که انقدر باید منتظر بمانند تا بالاخره آن روز موعود بیاید و همه چیز به آنها الهام شود و آنها بی وقفه شروع به نوشتن و تولید محتوا کنند و تا زمانی که یک کتاب یا ده ها مقاله تمام نشود دست از نوشتن بر ندارند و...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

1-شروع به نوشتن به کمک سریال‌ها

گاهی دیدن برنامه های تلویزیونی و یا سریال ها می تواند به شروع تولید محتوا و نوشتن کمک کنند

همین چند وقت پیش بود که یک شب که خیلی از کار روزانه خسته و داغون بودم و تقریبا حوصله انجام هیچ کاری را نداشتم تصمیم گرفتم قسمتی از سریال بریکینگ بد Breaking Bad را ببینم .جالب است که همان شب هم در پس ذهنم دنبال موضوعی برای محتوای رایتینا میگشتم و یک نکته جالب این بود که به محض دیدن صحنه های اول از قسمت 4 این سریال به یک ایده جالب برای محتوای وبلاگ رسیدم . و در حین دیدن ادامه سریال به این ایده بال و پر دادم تا درنهایت فردای همان روز به یک پست بلاگ اتفاقا پر طرفدار تبدیل شد .

ایده مقاله این بود :
والتر...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

2-شروع به نوشتن از محتواهای خاک خورده

سری به محتواهای قبلی خودتان بزنید و از آنها ایده بگیرید و یکبار دیگر کامنت های مثبت آنها را بخوانید

قرار نیست برای موفق شدن یک محتوا همیشه ایده هایی ناب و دست اولی و خلاقانه داشته باشیم . گاهی برگشت به گذشته و استفاده از ایده هایی که در گذشته در مورد آنها نوشته ایم اما آن جور که باید و شاید و با اطلاعاتی که در آن زمان داشتیم نتوانستیم آنها را خوب از آب در بیاوریم می تواند به ما کمک کند در زمان هایی که مغزمان کاملا هنگ کرده است و هیچ ایده ای به ذهن مان نمی رسد محتواهای خوب بنویسیم.

علاوه بر این بهترین کار این است که در زمان هایی که سوخت و انگیزه لازم برای نوشتن را ندارید سری به نوشته های قدیمی و محتواهای...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

3- شروع به نوشتن بدون ترس از قضاوت

مردم به سردرشان بیشتر از مرگ من و شما اهمیت می دهند پس سخت نگیر!

باور کنید که بیشتر ما نویسنده ها و تولید کننده های محتوا بیشترین ترسی که داریم قضاوت منفی دیگران در مورد نوشته هایمان است و دائما می ترسیم یک حرف نادرست و اشتباهی از دهان مان بیرون بیاید و تا ابد اثر بد آنها همراه ما باشد و همین باعث فلج شدن نویسندگی و ترس از تولید محتوا می شود . ولی اگر به قول دیل کارنگی باور کنیم مردم به یک سردرد کوچک خودشان خیلی بیشتر از مرگ من و شما اهمیت می دهند قطعا استرس کمتری در زمان محتوا نویسی و قضاوت مردم داریم .

هر زمان که این نوع ترس و بی انگیزگی به سراغ تان آمد کافی است کمی از بالا به خودتان و...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

4-شروع به نویسندگی با قدم های کوچک

برای تولید محتوا و نویسندگی مسیرهای کوچک انتخاب کنید نه هدف های بزرگ و دست نیافتنی

همه ما در ذهن مان قطعا هدف های بزرگ و رویاهای دست نیافتنی داریم . مثلا دوست داریم هر چه زودتر یک کتاب چند هزار کلمه ای پرفروش بنویسیم و تبدیل به یک نویسنده میلیاردر شویم . یا دوست داریم در عرض چند ماه یک سایت راه اندازی کنیم و با گذاشتن محتواهای عالی به مخاطب میلیونی و رنک و رتبه تک رقمی برسیم و… بله اینها اهداف بزرگ همه ما تولید کننده های محتوا و نویسنده هاست .

اما حساب کنید که صبح از خواب بیدار می شوید و می خواهید تولید محتوا را شروع کنید اما چیزی که پیش روی تان میبینید یک غول بزرگ چند هزار کلمه ای به اسم کتاب است که...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

5 -نوشتن لاک‌پشتی !

به خودتان بگویید من باید همان لاک پشت تولید محتوای داستان « خرگوش و لاک پشت » بشوم

داستان جذاب مسابقه لاک‌پشت و خرگوش را که احتمالا 1000بار مادر بزرگ ها و پدر بزرگ ها برایمان تعریف کرده اند را که حتما یاد تان هست ؟ در این داستان یک اتفاق جالب می افتد . خرگوش تندرو و تیزرو در مسابقه با لاک پشت کند می بازد و جایزه مسابقه را به لاک پشت واگذار می کند . چون در میانه راه به خودش مغرور می شود و حس بهترین بودن باعث می شود فکر کند می تواند بخورد و بخوابد و در نهایت هم در کسری از ثانیه مسابقه را ببرد . اما خرگوش بیچاره نمی دانست که همین غرور کاذب باعث می شود لاک پشت پیر خرامان خرامان از او جلو بزند و او همچنان در خواب ناز باشد .

این...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

6- ضربدرهای جادویی و نوشتن

ضربدرهای جادویی زنجیروار در تقویم تولید محتوا می تواند معجزه کند

اولین کاری که باید بلافاصله بعد از خواندن این آموزش انجام دهید این است یک تقویم رومیزی یا دیواری بخرید که به صورت یک جدول هفتگی یا ماهانه همه روزها را داشته باشد .

خب این تقویم چه طور می تواند باعث شود شما با انگیزه تولید محتوا کنید ؟

واقعیت این است که این تقویم نیست که کاری برای شما میکند این شما هستید که با انجام دادن کار و گذاشتن یک ضربدر بزرگ در هر روز انگیزه خودتان را برای نوشتن بیشتر و بیشتر میکنید و به خودتان برای قهرمان شدن در دنیای تولید محتوا کمک میکنید .

بهترین کار این است که برای هر روز خودتان یک حداقل تعداد کلمه مشخص کنید ...

Ghasedak.

مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
2,789
امتیازها
16,473
مدال‌ها
14
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • مدیر

7- نوشتن بدون مقایسه​

فقط خودتان را با دیروز خودتان مقایسه کنید نه هیچ شخص دیگری

تا به حال شده است که عکس امروز خودتان را در کنار عکس 10 سال یا حتی 5 سال قبل بگذارید و ببینید چه قدر تغییر کرده اید؟ من که همین چند وقت پیش که اینکار را کردم فقط ساعت ها به تیپ خز و خودم توی عکس قدیمی و ژستی که گرفته بودم میخندیدم

در مورد محتوا و متن هایی هم که می نویسیم دقیقا همین حالت برقرار است . یعنی هر روز که میگذر باید محتوای خودتان را با یک هفته پیش ، یک ماهه پیش یا یک سال پیش خودتان مقایسه کنید نه با هیچ تولید کننده محتوا یا نویسنده دیگری . الگو گرفتن قطعا در هر کاری می تواند ما را سریع تر به نتیجه دلخواه مان برساند اما قرار نیست که دائما بنشینیم و خودمان را با...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.