ارسال متن ارسال متن چالش نویسندگی | دوره دوم

• نویسنده موضوع Ash;
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 663
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ANAM CARA

سرپرست ادبیات + مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
13/1/21
ارسالی‌ها
1,815
پسندها
24,440
امتیازها
44,573
مدال‌ها
37
سطح
28

• مدیر
بیماری با خودش درد میاره. یه درد فیزیکی که روی حال و احوال روح هم تأثیر می‌ذاره. گاهی وقتا آدما مادر زادی بیمارن؛ مثلاً از همون موقع که تو شکم مادرشونن مبتلا به سندروم داون میشن. این بیماریه دست خودشون نیست. مادر زاده، خدا دادیه انگار. یه اشتباه، یه خلل، دنیاشونو تغییر داده. یه اشتباهی که ممکنه از نظر بعضیا بد باشه و از نظر بعضیا خاص و متفاوت باشه. آدمایی که شاید فقط از نظر ما دچار اشتباهات فیزیکی باشن. ولی آیا دنیاشونم از نظر ما اشتباهه؟ شاید اونا با اون اشتباه فیزیکشون که دست خودشون هم نبوده ایضاً، دارن چیزی رو تجربه می‌کنن که شاید بشریت هزار سال بعد هم بهش نرسه. شاید چیزی رو از دیدگاه و دنیای خودشون می‌بینن که فیزیک بدنشون اجازه‌ی به اشتراک گذاشتن رو ازشون سلب...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ANAM CARA

Mobina.yahyazade

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
14/5/20
ارسالی‌ها
796
پسندها
3,662
امتیازها
17,773
مدال‌ها
13
سطح
12

پاهایش زخمی بود، خون می‌چکید، درد می‌گرفت؛اما حس نمی‌کرد. آرام شده بود، خنثی بود، دیگر نه اشکی بود و نه آهی، نه شیونی بود و نه فغانی. حالا فقط کمی سنگینی بود که روی گلو مانده بود و کمی، فقط کمی راهش را می‌بست آن هم که چیزی نبود، مگر نه؟! از جایش برخاست، رو به روی آن آینه‌ی ترک خورده که تیزی‌هاش، دستانش را زخمی کرده بود، ایستاد. خود را نگریست، خوب هم نگریست. تا عمق وجود خود نفوذ کرد. به ناگاه دست خونین خود را بالا آورد و سیلی محکمی بر صورتش کوباند، رد خون روی آن باقی مانده بود.
«من اشتباه کردم!» تنها صدایی بود که در مغزش می‌پیچید و همچون موریانه‌ای آن را می‌خورد.
آری او اشتباه کرده بود، اشتباهش، اعتماد زود هنگامش بود. اقرار کرد که اشتباه کرده. اقرار کرد که در بلای نازل شده و آوار شده...

Nyx

نقاش انجمن + نویسنده افتخاری
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/12/18
ارسالی‌ها
2,482
پسندها
64,547
امتیازها
64,873
مدال‌ها
26
سطح
43

قهرمانی رو میشناسم که همیشه با ظلم میجنگید. یه روز شخصیت‌های شرور همه دستگیر شدند و شر از بین رفت. قهرمان بیکار شد، انگیزه‌ای برای زندگی نداشت. چیزی نبود که خوشحالش کنه. مثل روزی که شب نداشته باشه همه چی یکنواخت بود. تا روزی که تصمیم گرفت با شرور همکاری کنه، یبار دستگیرشون کنه و یبار نه. دوباره انگیزه و هدف پیدا کرد. اشتباهات ما آدما، مثل شخصیت‌های شرور زندگیمونه. اگه یه آدم بی نقص باشیم که خطا نمیکنه، آخرش که چی؟ قانون شکنیو تجربه نکنیم و حسرت کارای نکرده امون رو بخوریم چی؟ خوب بودن خوبه، ولی اشتباه توی زندگی مثل شب واسه اومدن روزه. اگه نباشه زندگی بی معنی میشه. همونطور که پشت سر هم اشتباه کردن مثل شب بی پایانی که روز نداره بازم کسل کننده‌است. این ترازو باید دو کفه‌ داشته باشه از...

امضا : Nyx

Melikadanayii09

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/11/20
ارسالی‌ها
331
پسندها
2,044
امتیازها
11,933
مدال‌ها
12
سطح
9

بارها در دل خود، خودرا سرزنش می‎‎‎‎‎‎کنم..
با اشتباهاتم باعث رنج پدر و مادرم شدم، اشتباهاتی که قلبم تصمیم آن‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ها را می‎‎‎‎‎‎گرفت، چشم‎‎‎‎‎‎‎هایم دگر توان باریدن ندارد، بعضی از زمان‎‎‎‎‎‎ها برای جبران تصمیم‎‎‎‎‎‎‎های اشتباه‎‎‎‎‎‎ه خیلی دیر است..
بعضی زخم‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎هارو در دل‎‎‎‎‎‎ها نمی‎‎‎‎‎توان مرحم گذاشت، فقط باید با افسوس به آن‎‎‎‎‎ها بنگری و درس عبرتی برای قلب‎‎‎‎‎ عشاق‎‎‎‎‎‎‎مان بشود..
اشتباهات آن‎‎‎‎‎هم از نوع عاشقی، تاوان سنگینی برای قلب‎‎‎‎‎‎‎مان دارد، آهی می‎‎‎‎‎‎کشم برای قلبم، برای اشک‎‎‎‎‎‎های دل‎‎‎‎‎‎‎‎سوزانه‎‎‎‎‎‎‎ی مادرم، برای کمرخمیده‎‎‎‎‎‎‎ شده‎‎‎‎‎‎‎ی پدرم..
برای جبران اشتباهات بعضی اوقات خیلی دیر است، خیلی دیر..

Ayli_fam

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/12/22
ارسالی‌ها
146
پسندها
818
امتیازها
5,003
مدال‌ها
7
سطح
7

خمیازه بلند بالایی کشیدم و وارد اینستاگرام شدم. سری از روی تاسف تکون دادم، یکی نیست بگه آخه مجبوری وقتی چشمات از زور خواب باز نمیشه بری استوری نگاه کنی؟ داشتم خودم رو همینطور سرزنش می‌کردم که چشمم روی متن مقابلم خشک شد. اگر بر می‌گشتی چه اشتباهی رو انجام نمی‌دادی؟ اشتباه؟! زیاد داشتم! اما اگر بر می‌گشتم تمامشون رو مو به مو دقیقا مثل قبل انجام می‌دادم! چون هر چیزی حتما در زمان خودش نیاز بوده که انجام دادم، من خود زمان حالم و تجربه‌هام رو مدیون همون اشتباهات ریز و درشتمم!
بر خلاف اکثر مردم که خودشون رو بخاطر اشتباهات هر چند کوچیکشون سرزنش می‌کنند من خودم رو بغل می‌کنم و میگم مرسی که با هرجا اشتباه کردم کنارم بودی!

Sinârä ๋࣭

کاربرفعال موسیقی + مدیر بازنشسته موسیقی
ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
588
پسندها
9,517
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

فرق من و تو اینه که هر دو اشتباه کردیم ها؛ ولی تو بیشتر. تو عمدی‌تر. من اگه اشتباه کردم به خاطر خودمون بود، از سرِ دلسوزی بود. تو اگه اشتباه کردی می‌دونستی داری چیکار می‌کنی. واسه‌ش برنامه داشتی. از قبل بهش فکر کرده بودی. فرق هست بینِ اینا... اما الان هر کی ما رو بشناسه همۀ تقصیرها رو گردن من می‌اندازه. نمی‌دونم چرا. جالبه برام. این همه هر روز آدم‌ها تو خیابون راه میرن به همدیگه می‌خورن، روشونو برنمی‌گردونن یه عذرخواهی کنن هیچکس هم براش مهم نیست و کاشکی فقط آدما به همدیگه می‌خوردن و معذرت نمی‌خواستن! دزدی می‌کنن رشوه می‌گیرن هر کاری دلشون بخواد با اعتمادت می‌کنن. خدا نکنه باهاشون دشمن بشی کل رازهات رو لو میدن، پشت سرت حرف می‌زنن، بهت می‌خندن... و معذرت نمی‌خوان. حتی تو دلشون...

امضا : Sinârä ๋࣭

ZARY MOSLEH

نویسنده انجمن + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,537
پسندها
14,420
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
او عادت داشت همه‌ی اشتباهاتش را حداقل برای خودش جبران کند. همیشه هم برای جبران، کتاب می‌خرید و می‌خواند. خودش را میان حرکات کلمات گم می‌کرد و دیگر راجع به آن خطا نمی‌اندیشید. پیچ و تابی که واژه‌ها به مغزش می‌دادند را می‌پرستید و آن را عامل حواس‌پرتی می‌دانست. به‌نظرش کتب در انواع ژانرها نجاتش می‌دادند و این راه حل بود... تا روزی که غرق در اشتباهات خود شد! حالا میان سیلی از لغات، به گونه‌ای مغروق گشته بود که به یاد نمی‌آورد روزی راه نجاتش همین لغات بودند. حالا می‌خواست تک‌تک واژه‌هایی را بالا بیاورد که لابه‌لای آن‌ها، "بخشیدنِ خود" را گم کرده بود.

آخرین ویرایش

MAHl

عکاس انجمن + مدیر بازنشسته فرهنگ و مذهب
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/4/21
ارسالی‌ها
1,031
پسندها
32,359
امتیازها
59,573
مدال‌ها
23
سطح
33

همه‌ی آدما یه روزی، یه جایی پاشون میلغزه و دچار خطا میشن و باید به هر ریسمانی که به دستشون میرسه چنگ بزنن و خطاشون رو جبران کنن؛ اما بعضی اشتباه‌ها هست که دامن‌گیر افراد دیگه هم میشه.
دقیقا مثل ما... ما خطاکار نبودیم‌‌‌... اما تاوان پس دادیم.
آتیش لغزیدن کسایی که عزیزترینمون بودن بعد از بیست سال دامن‌مون رو گرفت و ما تاوانش رو با قلب‌های شکسته‌ی بی‌گناه‌مون پس دادیم. مایی که تنها گناه‌مون عاشق شدن بود...

امضا : MAHl

❥لیلیِ او

منتقد انجمن + مدیر تالار کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,704
پسندها
20,920
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• مدیر
یادم می‌آید همیشه به من می‌گفتند اشتباه نکن، سعی کن در زندگی زیاد اشتباه انجام ندهی! من هم فکر می‌کردم که یک لغزش همیشه تمام زندگی‌ام را ویران می‌کند! اما پس از خطاهای بسیار، پی به آن بردم که همه‌چیز وابسته به نوع نگرش آدمی‌ست! مثلاً تو اشتباهات و لغزش‌هایت را به عنوان یک مانع در مقابل مسیرت قرار دادی، من اما آن خطاها را زیر پایم گذاشتم تا پله‌ای شوند برای نزدیک‌تر شدنم به نقطه‌ی هدف! مسئله این بود که باید آن لغزش‌ها را به خوبی می‌نگریستم و می‌پذیرفتمشان و به میل خویشتن انکارشان نمی‌کردم و از کنار آن‌ها رد می‌شدم! باورت بشود یا نه، ولی از میان تک‌تک اشتباهاتم، منِ جدیدی متولد شد! خطاها به من زخم‌های زیادی وارد کردند و از دل تمام این زخم‌ها تسکین و امید وارد شد و...

امضا : ❥لیلیِ او
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا