نقد شورا نقد شورا رمان آئورا/ GHAZAL NAROEE | توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع MAEIN
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 261
  • کاربران تگ شده هیچ

MAEIN

مدیر تالار نقد + ناظر رمان
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,719
پسندها
4,375
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهی‌ست که رشد آن وابسته به نقد است؛ نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسنده‌ی گرامی.

نویسنده‌ی گرامی
«آئورا»، رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌ که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقدشدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,719
پسندها
4,375
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
درود به نویسنده‌ی گرامی و سپاس از روحیه‌ی انتقادپذیری ایشان. این نقد تا پست پنجاهم تنظیم شده است.

نقد عنوان:
آئورا، یا به توضیح نویسنده توهمی از نور، هاله‌ی نور و تشعشع نورانی، در معنای جامع‌تر، نام نوعی از اختلالات دیداری‌ست که عموماً بیماران صرع و میگرن را در برمی‌گیرد. آئورا، یا توهم نور به‌عنوان نوعی علامت، می‌تواند بروز تشنج را هشدار دهد. هرچند که تفاوت‌های شاخصی در میان این دو پیداست و این واژه مباحث فراوانی را شامل می‌شود؛ اما معنای کل آئورا، می‌تواند برای یک رمان فانتزی انتخاب هوشمندانه‌ای باشد؛ هرچند که تمام این‌ها به سلیقه‌ای مخاطب باز می‌گردد. آئورا شاید بتواند به‌دلیل مفهوم رویایی خود، ژانر عاشقانه را نیز تا حدودی به تصویر بکشد. با این حال معنای توهم و بیماری،...

GHAZAL NAROUEI

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

درود به نویسنده‌ی گرامی و سپاس از روحیه‌ی انتقادپذیری ایشان. این نقد تا پست پنجاهم تنظیم شده است.

نقد عنوان:
آئورا، یا به توضیح نویسنده توهمی از نور، هاله‌ی نور و تشعشع نورانی، در معنای جامع‌تر، نام نوعی از اختلالات دیداری‌ست که عموماً بیماران صرع و میگرن را در برمی‌گیرد. آئورا، یا توهم نور به‌عنوان نوعی علامت، می‌تواند بروز تشنج را هشدار دهد. هرچند که تفاوت‌های شاخصی در میان این دو پیداست و این واژه مباحث فراوانی را شامل می‌شود؛ اما معنای کل آئورا، می‌تواند برای یک رمان فانتزی انتخاب هوشمندانه‌ای باشد؛ هرچند که تمام این‌ها به سلیقه‌ای مخاطب باز می‌گردد. آئورا شاید بتواند به‌دلیل مفهوم رویایی خود، ژانر عاشقانه را نیز تا حدودی به...

آخرین ویرایش
امضا : GHAZAL NAROUEI

Nafise amirlatifi

مدیر تالار نقد
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/5/21
ارسالی‌ها
1,008
پسندها
13,167
امتیازها
33,373
مدال‌ها
20
سطح
19

• مدیر
توجه. این منتقد رمان شمارا تا پارت ۴۸ مطالعه و نقد کرده است او کماکان شوخی را لابلای نقدش ساندویچ کرده تا طعم گس نقد گرفته شود. باشد که این دست نوشته همانند آب پرتقالِ ملس به دلتان بشیند.
عنوان:
آئورا تک کلمه‌ای که خیلی واضح داره میرسونه ما یه رمان فانتزی در پیش داریم معنیشو خود نویسنده زحمت کشیده " توهمی از نور / هاله ای از نور" اما جلوه‌ی دیگه‌ی عنوان همون شهاب سنگیه که از مدار خارج شده و سقوط کرده تو محله پارکر و بعد پسرعموی گوربائیل نه ببخشید گبریل اسم اون شهاب سنگ رو زمزمه میکنه(آئورا) واضحه که فراز و نشیب رمان قراره برای آئورا رقم بخوره و این موضوع میرسونه که عنوان محتوی رمان رو پوشش داده و نویسنده کارشو بلده ولی خب اینکه انرژی...

امضا : Nafise amirlatifi

GHAZAL NAROUEI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

توجه. این منتقد رمان شمارا تا پارت ۴۸ مطالعه و نقد کرده است او کماکان شوخی را لابلای نقدش ساندویچ کرده تا طعم گس نقد گرفته شود. باشد که این دست نوشته همانند آب پرتقالِ ملس به دلتان بشیند.
عنوان:
آئورا تک کلمه‌ای که خیلی واضح داره میرسونه ما یه رمان فانتزی در پیش داریم معنیشو خود نویسنده زحمت کشیده " توهمی از نور / هاله ای از نور" اما جلوه‌ی دیگه‌ی عنوان همون شهاب سنگیه که از مدار خارج شده و سقوط کرده تو محله پارکر و بعد پسرعموی گوربائیل نه ببخشید گبریل اسم اون شهاب سنگ رو زمزمه میکنه(آئورا) واضحه که فراز و نشیب رمان قراره برای آئورا رقم بخوره و این موضوع میرسونه که عنوان محتوی رمان...

آخرین ویرایش

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,719
پسندها
4,375
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
اول از همه بسیار متشکرم بابت وقتی که برای مطالعه و نقد رمان گذاشتی.
خسته نباشی قطعاً نقدت بیش از اون چیزی که فکرش رو بکنی دیدم رو نسبت به داستانم تغییر داد و قطعاً به توصیه‌هات عمل می‌کنم.

قلمم... خب من هیچ تلاشی نکردم که رمانم شبیه قلم ترجمه شده‌ها بشه. من اصلا دست خودم نیست مدل نوشتنم اینطوریه؛ حتی رمان ترجمه شده زیادی نخوندم یا بیشتر رمان‌های ایرانی خوندم تا خارجی.
این ایراد محسوب میشه که اینطوری می‌نویسم؟ هیچ عمدی در کار نیست.

ببین من واقعاً کمک نیاز دارم. به این خاطر که من از وقتی رمان دومم رو تموم کردم (فروردین1400) کاملاً راکد بودم و هیچ چیزی ننوشتم. عملاً از دنیای نویسندگی و رمان دور بودم و آئورا رو قبل به پایان رسیدن رمان...

KHAZAAN

مدیر تالار نقد + گوینده آزمایشی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/12/18
ارسالی‌ها
899
پسندها
65,651
امتیازها
58,173
مدال‌ها
34
سطح
43

• مدیر
"به نام او"

نقد رمان «آئورا»
به قلم GHAZAL NAROUEI GHAZAL NAROEE
{این نقد تا پست #48 تنظیم شده است.}

[عنوان]
آئورا، عنوانی تک جزئی در معنای هاله‌ی نور است. انتخاب عناوین تک‌کلمه‌ای طالب خلاقیت بالایی‌ست چرا که بایستی مطالب زیادی را در بطن خود داشته باشد. از این رو، انتخای این گروه از عناوین سخت‌تر از انواع دیگر است.
در نگاه اول از آئورا برداشت خاصی نمی‌شود. این مورد ممکن است به دلیل ندانستن معنای لغت در ابتدا هم باشد. اگر کمی بیشتر به معنای لغوی آئورا بیاندیشیم، شاید حدسیاتی مبنی بر یک روایت عاشقانه در بستر حوادث مرسوم اجتماع به ذهنمان برسد. البته با کمی اندیشیدن، ذهن مخاطب به سمت یک رمان فانتزی هم می‌رود و همین ارتباط با ژانر غالب یکی از پوئن‌های مثبت...

امضا : KHAZAAN

GHAZAL NAROUEI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

"به نام او"

نقد رمان «آئورا»
به قلم GHAZAL NAROUEI GHAZAL NAROEE
{این نقد تا پست #48 تنظیم شده است.}

[عنوان]
آئورا، عنوانی تک جزئی در معنای هاله‌ی نور است. انتخاب عناوین تک‌کلمه‌ای طالب خلاقیت بالایی‌ست چرا که بایستی مطالب زیادی را در بطن خود داشته باشد. از این رو، انتخای این گروه از عناوین سخت‌تر از انواع دیگر است.
در نگاه اول از آئورا برداشت خاصی نمی‌شود. این مورد ممکن است به دلیل ندانستن معنای لغت در ابتدا هم باشد. اگر کمی بیشتر به معنای لغوی آئورا بیاندیشیم، شاید حدسیاتی مبنی بر یک روایت عاشقانه در بستر حوادث مرسوم اجتماع به ذهنمان برسد. البته با کمی اندیشیدن، ذهن مخاطب به سمت یک رمان فانتزی هم می‌رود...

• Heart
واکنش‌ها[ی پسندها] KHAZAAN