نقد شورا نقد شورای رمان لبه‌ی جهان | kiyara sharifi / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع Niyosha22
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 476
  • کاربران تگ شده هیچ

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

• نویسنده موضوع
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهیست که رشد آن وابسته به نقد است، نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسندگان گرامی.

نویسنده‌ی رمان «بله‌ی جهان» رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقد شدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد.
اگر سؤالی در رابطه با موارد ذکر شده در نقد دارید، به مدیران نقد اطلاع...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Niyosha22

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

عنوان:
لبه‌ی‌جهان، عنوانی مرکب از دو کلمه‌ی روان و گویا و درنهایت ساختن ترکیبی که غیر از بررسی ترکیبی‌اش؛ به معنای علمی آن هم باید اشاره کرد. در توضیحات علمی گفته می‌شود وقتی از عبارت «بیرون از کیهان» استفاده می کنیم، به طور غیر مستقیم داریم می گوییم که کیهان در جایی دارای لبه است. (یعنی مرزی بین درون و بیرون جهان) اما این موضوع همه چیز را پیچیده می کند، چون دانشمندان صراحتا مطمئن هستند که هیچ خروجی‌ای به بیرون از کیهان وجود ندارد. این تعریف را برای بخشی از عنوان می‌توان نام‌ برد که به عبارتی شامل علم نیز خواهد شد و ریشه‌اش را از این معنا می‌توان دریافت کرد. در ارتباط با جذابیت عنوان، پس از تحقیق در رابطه با آن می‌توان گفت عنوانی‌ست که...

امضا : N.Karevan❀

Maryam.Shakibaei

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/7/20
ارسالی‌ها
266
پسندها
5,994
امتیازها
21,263
مدال‌ها
14
سطح
12

نقد رمان لبه‌ی جهان
نویسنده: KiyaraSh Kiyara Sharifi
منتقد: Maryam.Shakibaei Maryam.Shakibaei

عنوان:

لبه‌ی جهان؛ ترکیبی متشکل از دو کلمه. لبه به معنای حاشیه، مرز و کناره است. نسبت دادن لبه به جهان فکر را مشغول می‌سازد که دقیقا منظور از لبه‌ی جهان چیست؟ آیا جهان انتهایی دارد؟ یا ما قرار است در این رمان جهان را تمام شدنی بدانیم؟ درواقع از جداسازی جزء به جزء که بگذریم این مورد یک نظریه علمی است که بنظر می‌رسد برای این رمان با این موضوع مناسب است. از نظر ظاهری این سوالات ذهن خواننده را به خواندن رمان و پاسخ دادن به سوالات ذهنش ترغیب می‌کند. می‌توان گفت این نام از نظر ظاهری پالس مورد نیاز را برای جذب داراست و در سطح خوبی قرار...​

امضا : Maryam.Shakibaei

ZARY MOSLEH

نویسنده انجمن + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,536
پسندها
14,413
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
به نام خدایی که بر ذات وی
محال است هرگز برد عقل پی
نقد شورای رمان لبه‌ی جهان
عنوان:
لبه‌ی جهان؛ فرضیه‌ی به اثبات نرسیده‌ای که می‌گوید جهان‌های دیگری هم وجود دارند. در وهله‌ی اول، عنوان به گونه‌ای برای مخاطب جلوه می‌کند که احساس می‌کنیم با رمانی با ژانر علمی تخیلی روبه‌رو هستیم، در صورتی که ژانری که نویسنده برگزیده‌اند، ژانر فانتزی است. عنوان با تک ژانرِ انتخابی در ارتباط نبود؛ وقتی صحبت از فرضیه‌ها به میان می‌آید، ذهن مخاطب به سمت ژانر علمی تخیلی می‌رود نه ژانر فانتزی. ولی نمی‌توان منکرِ ارتباط عنوان با محتوای رمان شد؛ لیزایی که توسط...

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

N.Karevan❀ Nafiseh.Karevan نفیسه‌ی قشنگم
Maryam.Shakibaei Maryam.Shakibaei مریم زیبا
ZARY MOSLEH Zari.Mosleh و زهرای عزیزم
خیلی مچکرم از نقد پربار و مفیدتون، قطعا خودتون می‌دونید چه کمک شایانی در پیشرفت و بهبود رمانم بهم کردید‌
خسته نباشید میگم بهتون♡

فقط در یک مورد می‌خواستم نظرتون رو بپرسم.. اگر گره‌های رمان رو محکم تر کنم که در آینده هم به طبع معمای بیشتری به رمان اضافه میشه، در این صورت به نظرتون رمان قابلیت معمایی شدن رو داره؟
چون قبلا هم این ژانر رو به عنوان ژانر دوم انتخاب کرده بودم اما بعد فکر کردم گره های رمان اونقدر محکم نیستن و حذفش کردم از لیست ژانرها

امضا : KiyaraSh

Maryam.Shakibaei

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/7/20
ارسالی‌ها
266
پسندها
5,994
امتیازها
21,263
مدال‌ها
14
سطح
12

خیلی مچکرم از نقد پربار و مفیدتون، قطعا خودتون می‌دونید چه کمک شایانی در پیشرفت و بهبود رمانم بهم کردید‌
خسته نباشید میگم بهتون♡

فقط در یک مورد می‌خواستم نظرتون رو بپرسم.. اگر گره‌های رمان رو محکم تر کنم که در آینده هم به طبع معمای بیشتری به رمان اضافه میشه، در این صورت به نظرتون رمان قابلیت معمایی شدن رو داره؟
چون قبلا هم این ژانر رو به عنوان ژانر دوم انتخاب کرده بودم اما بعد فکر کردم گره های رمان اونقدر محکم نیستن و حذفش کردم از لیست ژانرها
خواهش می‌کنم عزیزم. موفق باشی
نظر من اینه...

امضا : Maryam.Shakibaei

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

خواهش می‌کنم عزیزم. موفق باشی
نظر من اینه که بازداشت شدن‌های مکرر لیزا، اتهام به اختلاسش، اینکه چرا نانسی لیزا رو دزدیده، چرا نانسی یک چشمشو از دست داده و ارتباطش با لیزا چیه، میتونه پیش زمینه‌ای برای معمایی باشه و اگر گره‌های معمایی در ادامه بیشتر بشن قابلیت این رو داره که معمایی ژانر مکملش بشه. فقط حس و حال ژانر معمایی باید یکم بیشتر در رمان برقرار بشه. این نظر منه تا باز ببینیم دوستان چی میگن.
خیلی مچکر
چون معمولا معمایی مکمل جنایی میاد، گفتم شاید با فانتزی زیاد جور در نیاد.. البته که گره ها محکم تر میکنم و امیدورام بتونم این ژانرو به رمان اضافه کنم چون احساس میکنم لیست ژانرها ناقصه

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

خسته نباشید میگم بهتون♡

[COLOR=rgb(85, 57...

امضا : N.Karevan❀
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] KiyaraSh

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

خواهش می‌کنم عزیزم
به نظر من برای معمایی شدن یه گره فوق العاده نیازه این مواردی که الان وجود داشت ژانر معمایی رو پوشش نمیده. در اون صورت میشه ولی اگه بخواد هم‌ سطح گره‌های الان باشه نه به نظرم
مچکر♡

ZARY MOSLEH

نویسنده انجمن + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,536
پسندها
14,413
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
خسته نباشید میگم بهتون♡

خواهش می‌کنم عزیزم، امیدوارم موفق باشی...