نقد شورا نقد رمان اشتباهم را ببخش توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع F.K
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 614
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
نقد رمان اشتباهم را ببخش:
قسمت آزمایشی شورا؛

نام رمان:
اشتباهم را ببخش ، اسمی غلط انداز و زیبایی هست. انگار که رمان در مورد کسیه که در گذشته کاری کرده و حالا عذر خواهی میکنه.
اما وقتی همسر شخصیت اصلی، فوت می کنه و دختر میره که انتقام بگیره، این ذهنیت ایجاد میشه که قاتل به شخصیت دختر میگه. که ببخشتش به خاطر این اتفاق اما بازم قتل، کار پسر نبوده. پس یعنی دختره داره اینو به شخصیت پسر میگه که به خاطر تهمت ببخشتش. که بی معنی و نا مفهومه.
بهتر بود اسم چیز دیگه ای باشه مثلا قضاوت نافرجام و...

ژانر:
همانطور که ذکر شده بود، طنز بود. اما عاشقانه زیاد نبود. چون بیشتر همش سر به سر گذاشتن بود. و شاید اخرش یکم خیلی خیلی کم این اتفاق افتاده بود.
میتونست اجتماعی رو اضافه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.K

Melissa

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
81
پسندها
2,673
امتیازها
16,473
مدال‌ها
9
سطح
11

اسم:
اسم رمان منو به فکر انداخت درباره یک انتقام، و قضاوت عجولانه است.اما با خوندن چند صفحه اول، این فکرم کلا متنقاض شد... با محتوای رمان، باید بگم اسم رمان شاید بهتر میشد اگه داستان هیجان انگیزتر، و معمایی تر میشد.
«اشتباهم رو ببخش »
کلا؛ذهن خواننده کشیده میشه سمت جایی که انگار، شخصیت اصلی قراره یه داستانی از سرگذشتش بگه و ما باید آماده میشدیم در دو زمان، یبار گذشته؛ ویبار حال... اما کلا داستان مسیر دیگری رو در پیش میگرفت.
باید بگم اسم رمان خوب بود،اما هیچ ربطی به داستان نداشت
.ژانر:
ژانر که انتخاب کرده بود،مربوط میشد به محتوای داستان... اما اگه کسی مقدمه وشروع داستان رو بخونه ذهنش دنبال ژانر انتقامی سوق میکشه.در واقع، اگه ژانر ربطی به شروع داستان نداشته باشه کلا خواننده گیج خواهد شد،...

فائزه کاکاحاجی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
125
پسندها
1,959
امتیازها
11,563
مدال‌ها
9
سطح
8

اسم: "اشتباهم راببخش"
من اسمشو دیدم فکر کردم دختر یا پسر داستان در مورد شخصیت مقابل خطایی می کنه وقراره این دختر یا پسر برای بخشیدن اون اشتباه تلاش کنه،تنها چیزی که دیده نشد همین بخشش و اشتباه بود چون اخر معلوم شد اصلا پسره مقصر مرگ شوهربهگل نبوده....
جلد:
جلد هم که ساده بود اون زمان ها همین جلد رو واسه همه رمان ها استفاده میکردن...

مقدمه:
مقدمه هم زیاد ربطی به روند کلی داستان نداشت یه قسمت در مورد تجربه واینا بود یه قسمت از عشق واینا گفته بود،هیچ تناسبی با اسم رمان وموضوع کلی ش نداشت ،نه شعر بود نه دلنوشته نه نوشته، در صورتی که باید مثل یه تیلر فیلم تبلیغ باشه و پیش زمینه ای به مخاطب بده...

شروع:
شروعش بد نبود ولی با دیالوگ های ضعیفی که داشت زیاد منو جذب نکرد برای ادامه،قسمتی که...

امضا : فائزه کاکاحاجی

Naval

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/17
ارسالی‌ها
10
پسندها
62
امتیازها
115
سطح
0

جلد
(خیلی قدیمی وتکراریه والبته کمی بی روحه وکسل کنندس...وحس میکنم هیچ ربطی ب خود رمان واسم آن نداره)
اسم
(قشنگه در عین ساده بودنش...میتونم بگم ب نظر شخصی قابل قبوله البته برای رمانی جز این....چون هیچ ربطی ب رمان نداره ودور از مطلب قصه ومحتوای رمان است وبه نحوی فکر وذهن خواننده را از قصه ی اصلی رمان دور میکنه...در وهله اول با خواندن آن فک میکردم که شخصیت رمان خطای بزرگی را انجام داده ک در پی ببخشه وتوقع داشتم زندگیش در گذشته وحال در حال چرخش باشد ولی با خواندن رمان فهمیدم چنین چیزی نیس)
ژانر
(ژانرش تا حدودی حاوی طنز بود ولی ژانر عشق خیلی کم داشت که سخت حسش کردم...بااینکه قصه رمان در مورد انتقام بود ولی من ژانر انتقام وتنفر را در آن پیدا نکردم)
مقدمه
(ابتدایی بود که هیچ حسی رابه خواننده...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.